Mieszkała w domu dziecka i nikt nie chciał jej adoptować. Dziś nazywana jest "najpiękniejszą dziewczynką na świecie"

12.10.2022 12:36

Dziś Zoya Kukushkina jest rozchwytywaną modelką dziecięcą. Jednak nie zawsze jej życie było usłane różami. "Najpiękniejsza dziewczynka na świecie" przez kilka lat mieszkała w domu dziecka.

Zoya Kukushkina nazywana jest "najpiękniejszą dziewczynką na świecie". Kiedyś mieszkała w domu dziecka
fot. SHUTTERSTOCK/Instagram(zoyakukushkina)

O niesamowitej historii tej dziewczynki napisała Wirtualna Polska Kobieta. Zoya Kukushkina przyszła na świat w 2011 roku na Syberii. Jej mama zmarła tuż po porodzie, a o ojcu nie było żadnych informacji. Dlatego dziecko trafiło pod opiekę babci. Dziewczynka była jednak bardzo chorowita. Kobieta, widząc, ile troski wymaga pociecha, zdecydowała, że odda ją do sierocińca.

Zobacz także: Wyjechała za granicę, aby poprawić sobie uśmiech. Niedługo później... wypadł jej ząb

Mieszkała w domu dziecka i nikt nie chciał jej adoptować

Zoya Kukushkina mieszkała w domu dziecka przez cztery lata. Już wtedy wyróżniała się urodą. Dziewczynka zmagała się jednak z poważnymi problemami zdrowotnymi, przez które żadna para nie chciała jej adoptować. Rosjanka wolno przyswajała nowe informacje, miała trudności z nauką, zapamiętywaniem, a także mową.

Pewnego dnia w sierocińcu zjawili się pracownicy fundacji "Change One Life". Nagrali oni krótkie wideo z udziałem dziewczynki, które miało zachęcić potencjalnych rodziców do adopcji. Udało się. Zoyą zainteresowała się Tatiana Kukushkina z Tatarstanu. Kobieta miała jednak spore obawy co do zdrowia kilkulatki i cały czas wstrzymywała się z podjęciem ostatecznej decyzji.

W międzyczasie Zoyę adoptowała para z Moskwy, która jednak szybko oddała ją z powrotem do sierocińca. Ta sytuacja pokazała Tatianie, jak bardzo dziewczynka jest dla niej ważna. Kiedy tylko dowiedziała się, że Zoya jest znowu w domu dziecka, zdecydowała, że przygarnie kilkulatkę. Od tej pory życie dziewczynki diametralnie się zmieniło.

Zoya Kukushkina nazywana jest "najpiękniejszą dziewczynką na świecie"

Ponadprzeciętna uroda dziecka szybko została dostrzeżona przez ludzi pracujących w branży modowej. Pewien fotograf, za zgodą rodziców, zrobił kilkulatce zdjęcia i rozesłał je do różnych agencji. Na ich odpowiedź nie trzeba było długo czekać.

Dziś Zoya Kukushkina nazywana jest "najpiękniejszą dziewczynką na świecie". Jest rozchwytywaną modelką dziecięcą. Na swoim koncie ma współprace z wieloma znanymi markami. 11-latka, z pomocą mamy, stworzyła też markę ubrań. Rosjanka nie zapomniała jednak o swojej przeszłości. Zdecydowała, że chce pomagać innym dzieciom z sierocińców. W tym celu współpracuje z fundacją "Change One Life" i wspiera ją finansowo.

Zobacz także: To najpiękniejsza kobieta na świecie. Zdaniem naukowców jej twarz jest niemal idealna

loader
Kosmetyki, które znajdziesz w kuchni. TOP 15 naturalnych produktów do pielęgnacji
15 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl/ofeminin.pl