Zamknij

Wypadanie włosów jest skutkiem ubocznym koronawirusa. Sprawdź, jak je wzmocnić

27.01.2021 15:32
wypadające włosy
fot. Shutterstock

Jednym z niepożądanych efektów po przebyciu koronawirusa jest nadmierne wypadanie włosów. Na szczęście są sposoby, dzięki którym zwalczysz ten problem. Poznaj skuteczne triki na wzmocnienie swoich pasm i przywrócenie im zdrowia.

Koronawirus, nawet w przypadku, gdy przechodzimy go bezobjawowo, może pozostawić ogromne spustoszenie w organizmie. W wyniku choroby organizm staje się osłabiony i brakuje mu składników odżywczych. Przyczynia się to do pogorszenia kondycji włosów. Z naszego artykułu dowiesz się, w jaki sposób możesz je wzmocnić.

Sposoby na wypadanie włosów po koronawirusie

Utrata włosów po przebyciu koronawirusa to problem, na który skarży się coraz więcej osób. Jak informuje "The Sun", zmaga się z nim 1 na 4 zakażonych COVID-19. Aby zahamować ten proces, należy zastosować dietę bogatą w witaminy i minerały. Jednocześnie trzeba pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji włosów. Poniżej zdradzamy wszystkie sprawdzone sposoby na wzmocnienie pasm.

1. Dieta

Dieta to jeden z najważniejszych czynników, który może przywrócić włosom zdrowie i piękny wygląd. Wprowadź do swojego menu biotynę obecną m.in. w wątróbce, jajkach, szpinaku i marchwi. Jedz też produkty bogate w witaminy A, E, B i C. Po kilku tygodniach pasma staną się mocniejsze.

2. Zioła

Zioła powinny być uzupełnieniem zdrowej diety. Pij codziennie skrzyp polny, pokrzywę, chmiel, nasturcję, dziurawiec zwyczajny, brzozę lub korzeń łopianu. Dzięki nim mieszki włosowe będą odbudowane i odżywione.

Zobacz także: Julianne Moore skończyła 60 lat, a wygląda 10 lat młodziej. Oto sekret jej urody

3. Pielęgnacja

W pielęgnacji włosów stosuj produkty z naturalnym składem. Polecamy regularnie olejować pasma oraz stosować peeling skóry głowy, który poprawi krążenie krwi. Dzięki temu cebulki będą mocniejsze.

4. Preparaty na wypadanie włosów

W celu zahamowania wypadania włosów warto też stosować suplementy z dodatkiem witamin. W aptekach znajdziemy mnóstwo preparatów, które poprawią wygląd pasm i przy okazji skóry. Ich ceny zaczynają się już od kilkunastu złotych.

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów urodowych.