Zamknij

Czym różni się woda toaletowa od perfumowanej? Sprawdź, zanim wybierzesz się na zakupy

22.01.2021 11:13
perfumy
fot. Shutterstock

Woda toaletowa i woda perfumowana różnią się nie tylko ceną. Najwyższy czas rozwiać wszystkie wątpliwości i dowiedzieć się, jakimi cechami charakteryzują się obie wersje zapachowe.

Marki specjalizujące się w tworzeniu zapachów proponują nam zwykle dwie wersje każdego produktu. Jedną z nich jest woda toaletowa, a drugą woda perfumowana. Podpowiadamy, na czym polegają różnice między nimi.

Woda perfumowana i toaletowa - różnice

Z pewnością zauważyłaś, że woda perfumowana jest znacznie droższa od wody toaletowej. Zastanawiałaś się, dlaczego jest między nimi aż tak duża różnica cenowa? Odpowiedź jest prosta. Obie wersje zapachowe charakteryzują się innym poziomem intensywności oraz trwałości.

Podstawową różnicą między wodą perfumowaną a wodą toaletową jest ilość zawartych w nich olejków zapachowych. Ta pierwsza zawiera ich 20-procentowe stężenie, a w składzie drugiej znajdziemy maksymalnie 10 procent olejków. Warto dodać, że mniej intensywna wersja zapachowa dodatkowo poddawana jest procesowi odświeżania. Z tego względu jej woń może nieco różnić się od aromatu perfum.

Aby upewnić się, który rodzaj pachnidła wybierasz, warto sprawdzić oznaczenia na opakowaniu. Skrót EDP informuje nas, że dany produkt jest wodą perfumowaną, a EDT dotyczy wody toaletowej.

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów urodowych.