Zamknij

Latami wciągała brzuch. Przez to nabawiła się poważnego schorzenia

10.06.2022 09:32

Wielu kobietom zdarza się wciągać brzuch, zwłaszcza w ważnych okolicznościach. Ta tiktokerka przed tym przestrzega. Nabawiła się przez to poważnego schorzenia. 

Wciąganie brzucha jest niezdrowe. Ta kobieta nabawiła się przez to poważnego schorzenia
fot. Shutterstock

Wciąganie brzucha wielu z nas wydaje się dość naturalne. Robią to nawet małe dzieci. Oczywiście ta czynność nie może nam zaszkodzić, gdy robimy to sporadycznie. Regularne wciąganie brzucha może mieć jednak dla nas opłakane skutki. Przekonuje o tym ta tiktokerka. Kobieta nabawiła się przez to bowiem poważnego schorzenia. Teraz przestrzega przed tym inne kobiety. Zobaczcie, co powiedziała.

Zobacz także: Tiktokerki wymyśliły sposób na płaski brzuch. Dziwny trik podbija sieć

Wciąganie brzucha jest niezdrowe. Ta kobieta nabawiła się przez to poważnego schorzenia

Każdy chciałby, żeby jego brzuch był płaski. Warto to jednak osiągnąć zdrową dietą i ćwiczeniami. Wciąganie brzucha przy różnych okazjach może być bowiem niebezpieczne dla naszego zdrowia.

Portal papilot.pl dotarł do nagrania tiktokerki @itsnikki.g, która podzieliła się ze swoimi obserwatorami ważną informacją. Przestrzega wszystkich przed wciąganiem brzucha. Sama nabawiła się podczas niego poważnego schorzenia.

Okazuje się, że podczas wciągania brzucha możemy doznać tzw. syndromu klepsydry. Zazwyczaj objawia się on charakterystycznymi wgłębianiami w górnej części brzucha. Wszystko przez ciągłe skurcze tej części ciała. Zobaczcie, jak ta przypadłość wygląda u tiktokerki. 

Zobacz także: Lepiej ćwiczyć rano czy wieczorem? Okazuje się, że wszystko zależy od płci

Syndrom klepsydry to schorzenie, którego możesz nabawić się od wciągania brzucha

Syndrom klepsydry to schorzenie polegające na nieprawidłowej pracy przepony. Polega jednak nie tylko na osłabieniu mięśni brzucha. Portal poradnikzdrowie.pl donosi, że może prowadzić nawet do regularnych migren i refluksu.

Osoby, które cierpią na syndrom klepsydry, mogą też zmagać się z bólami w dolnej części pleców. Dyskomfort w okolicach brzucha i kręgosłupa może natomiast sprawiać, że będziemy odczuwać też dolegliwości szyi i karku. 

Zobacz także: Tymi sposobami można wymodelować sylwetkę bez ćwiczeń i diety

loader
Ile ważą gwiazdy? Niektóre nie boją się do tego przyznać [ZDJĘCIA]
15 Zobacz galerię
fot. face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

Źródło: papilot.pl/TikTok/poradnikzdrowie.pl