Zamknij

To miejsce na ciele starzeje się najszybciej. Eksperci nazywają je "zapomnianą strefą"

29.08.2022 11:55

Naturalne jest, że skóra zaczyna się marszczyć wraz z upływem lat. Pierwsze zmarszczki pojawiają się w konkretnym miejscu na ciele. Sprawdź, gdzie.

W tym miejscu skóra starzeje się najszybciej. To "zapomniana strefa"
fot. Shutterstock

U jednych kobiet szybciej widać oznaki starzenia, inne natomiast długo wyglądają, jakby czas się dla nich zatrzymał. U każdej jednak po jakimś czasie pojawiają się pierwsze zmarszczki. Okazuje się, że większość pań zauważa je w konkretnym miejscu na ciele. To właśnie tam skóra marszczy się najbardziej i starzeje najszybciej. Sami zobaczcie, o jaki element ciała chodzi i jak zapobiec powstawaniu zmarszczek w tamtej okolicy.

Zobacz także: Chcesz zapobiegać powstawaniu zmarszczek? Uważaj na to, jak śpisz

W tym miejscu skóra starzeje się najszybciej. To "zapomniana strefa"

Kobiety z reguły wiedzą, co robić, żeby odpowiednio pielęgnować swoje ciało. Często jednak zapominają o jednym z jego elementów.

Portal thesun.co.uk donosi, że eksperci stworzyli pojęcie "zapomnianej strefy". Jest ono określeniem na... szyję.

O ile z reguły pamiętamy, żeby nałożyć krem nawilżający lub przeciwzmarszczkowy na twarz oraz zastosować balsam do pozostałych części ciała, szyja dość często jest przez nas pomijana. Właśnie dlatego to na niej zazwyczaj tworzą się zmarszczki.

Jest to też problematyczne miejsce, bowiem każdego dnia dość często je zginamy. Stąd linie, które pojawiają się na szyi. Zobacz, jak temu zaradzić.

Zobacz także: Jak pozbyć się zmarszczek? Ten prosty trik z TikToka podbija sieć 

Jak zapobiec zmarszczkom na szyi?

Podczas pielęgnacji nie powinnyśmy zatem zapominać o okolicach szyi. Warto codziennie ją nawilżać przy pomocy kremu lub balsamu. Należy też pamiętać o regularnych peelingach. Od czasu do czasu dobrze jest wykonać masaż szyi i jak najczęściej prostować skórę w tej strefie. 

Można też zdecydować się na różne profesjonalne zabiegi w salonach kosmetycznych. W przypadku szyi najlepiej sprawdzi się mezoterapia igłowa, która polega na wprowadzeniu rewitalizujących i odżywczych substancji przy pomocy nakłuwania skóry igłą. 

Zobacz także: Jak pozbyć się zmarszczek na dekolcie? Ten domowy sposób na spłycenie bruzd to hit

loader
Gwiazdorzy, którzy są coraz przystojniejsi wraz z wiekiem. Pięknie się starzeją
10 Zobacz galerię
fot. Rex Features/East News

Źródło: thesun.co.uk