Zamknij

Trzy błędy pielęgnacyjne, które wiele z nas popełnia każdego dnia. TikTokerka zdradza, czego unikać

31.05.2021 09:15
Trzy błędy pielęgnacyjne, które wiele z nas popełnia każdego dnia. TikTokerka zdradza, czego unikać
fot. SHUTTERSTOCK

Pielęgnacja twarzy jest niezwykle ważna. I choć proces ten wydaje się niezwykle prosty, to jednak nie do końca taki jest. Wiele osób codziennie popełnia błędy urodowe, o których nawet nie ma pojęcia. Sprawdź, jakie są trzy najczęstsze i dowiedz się, czego unikać w pielęgnacji.

O tym, czego unikać w pielęgnacji twarzy, opowiada jedna z polskich tiktokerek. Dzięki temu krótkiego filmikowi będziesz mogła wyeliminować popełniane nieświadomie błędy i cieszyć się piękną skórą.

Błędy pielęgnacyjne, które wiele z nas popełnia każdego dnia

Codzienna pielęgnacja twarzy jest niezwykle ważna dla zachowania skóry w dobrej kondycji. To właśnie dzięki niej możemy osiągnąć wymarzony efekt i cieszyć się pełną blasku i zdrowo wyglądającą cerą. I choć prawie wszyscy doskonale wiedzą, że pójście spać w makijażu to jeden z największych grzechów urodowych, to jednak mało kto zdaje sobie sprawę z innych złych nawyków, które mogą zaszkodzić wyglądowi naszej skóry. 

Jakiś czas temu jedna z tiktokerek Marta Grzegorzak opowiedziała o trzech błędach pielęgnacyjnych, które wiele z nas popełnia każdego dnia. Sprawdź, czego powinno się unikać.

Trzy błędy popełniane w pielęgnacji twarzy. TikTokerka zdradza, czego unikać

Według autorki filmiku na TikToku jednym z nieświadomie popełnianych błędów w pielęgnacji skóry twarzy jest zmywanie makijażu późnym wieczorem, dopiero przed snem. Oczywiście nie wolno chodzić spać w make-upie, ale warto go zmywać odpowiednio wcześniej, nie czekając z tym do godzin wieczornych. Kolejnym błędem jest mycie rano twarzy ruchami do wewnątrz.

Ostatnim już złym nawykiem, ale także bardzo często popełnianym, jest zbyt częste stosowanie zabiegów złuszczających naszą skórę mechanicznie. Mowa tu m.in. o używaniu nagminnie peelingu, wacików kosmetycznych, szczoteczek do twarzy czy tarciu skóry ręcznikiem.

Czy ty też popełniałaś te błędy w pielęgnacji?

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów urodowych.

RadioZET.pl