Zamknij

Masz przetłuszczającą się skórę głowy? Wypróbuj trik z TikToka, który przedłuży świeżość włosów

22.04.2021 08:50

Szybko przetłuszczająca się skóra głowy to powszechny problem, z którym zmaga się wiele osób. Na szczęście istnieje na to prosty sposób. Jakiś czas temu polska TikTokerka zdradziła trik, który przedłuży świeżość twoich włosów i doda im wymarzonej objętości.

Trik z TikToka na przetłuszczającą się skórę głowy. To prosty sposób na przedłużenie świeżości włosów
fot. SHUTTERSTOCK

Pielęgnacyjne triki z TikToka cieszą się ogromną popularnością. Są zazwyczaj bardzo proste do wykonania i - co najważniejsze - nie pochłaniają przy tym dużo czasu, a naprawdę mogą ułatwić życie. Poniżej znajdziecie trik z TikToka na przetłuszczającą się skórę głowy. Jak przedłużyć świeżość włosów w kilka minut?

Trik z TikToka na przetłuszczającą się skórę głowy. Ten prosty sposób podbija sieć

Przetłuszczająca się skóra głowy to efekt nadmiernej aktywności gruczołów łojowych. Najczęściej ma podłoże hormonalne, ale może być to także uwarunkowane genetycznie. Z takim problemem borykają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, a objawy mogą nasilać się na przykład w czasie dużego stresu czy poprzez nieodpowiednią pielęgnację.

I choć marki kosmetyczne oferują coraz to nowsze produkty, które mają zapobiegać przetłuszczającej się skórze głowy, to jednak nie zawsze są skuteczne. Zamiast więc wydawać krocie na kolejne preparaty, warto wypróbować ten prosty trik z TikToka Marty Grzegorzak, który przedłuży świeżość włosów i nada im objętości. 

Jak przedłużyć świeżość włosów? Trik z TikToka krok po kroku

Autorka filmu na TikToku zapewnia, że ten prosty trik przedłuży świeżość włosów o minimum jeden dzień oraz nada im objętości. Wystarczy, że dodamy do porcji szamponu płaską łyżeczkę naturalnej białej glinki. Co więcej, działa to także jak naturalny, delikatny peeling.

Głównym zadaniem białej glinki jest oczyszczanie oraz odkażanie skóry głowy. Produkt wykazuje również właściwości regulujące pracę gruczołów łojowych oraz łagodzi podrażnienia. Glinka zatem doskonale pomoże w odbiciu włosów u nasady oraz spowolni przetłuszczanie się skóry głowy. 

Naturalną białą glinkę można kupić na przykład w drogerii Hebe za około 15 zł.

Zamierzasz wypróbować ten prosty trik z TikToka?

loader

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów urodowych.

RadioZET.pl