Zamknij

Clean beauty to najmodniejszy trend urodowy 2021 roku. Na czym polega?

07.04.2021 10:41
piękna skóra
fot. Shutterstock

Obecnie wiele z nas podczas zakupów kosmetycznych wybiera produkty marek, które stawiają na naturalność, ekologię oraz przejrzystość informacji na temat tworzenia preparatów. Wraz ze wzrostem naszej wiedzy dotyczącej pielęgnacji skóry narodził się trend clean beauty, który stał się jednym z najważniejszych zagadnień w branży kosmetycznej.

Od kiedy zaczęłyśmy interesować się działaniem poszczególnych składników zawartych w kosmetykach, coraz więcej mówi się o świadomej i zrównoważonej pielęgnacji skóry. Na bazie doświadczeń i wiedzy konsumentów powstał trend clean beauty, który cieszy się niezwykłą popularnością. Podpowiadamy, na czym polega i jakie zmiany wnosi do świata beauty.

Trend w pielęgnacji skóry 2021: clean beauty

"Clean beauty" już od kilku lat jest jedną z najczęściej wyszukiwanych fraz w wyszukiwarkach. Ten popularny trend skupia się przede wszystkim na zrównoważonej produkcji kosmetyków oraz na stosowaniu naturalnych składów. Najprościej mówiąc, odnosi się do każdego preparatu zawierającego bezpieczne substancje dla naszego zdrowia.

Clean beauty składa się z 4 głównych filarów:

  • bezpieczeństwo,
  • zrównoważony rozwój,
  • etyka,
  • przejrzystość przy tworzeniu kosmetyków.

Dzięki temu trendowi na rynku kosmetycznym znajdziemy coraz mniej produktów z dodatkiem szkodliwych, chemicznych substancji takich jak: SLS, formaldehyd, SLES i parabeny. Zamiast nich znajdziemy kosmetyki z dodatkiem naturalnych składników.

Zobacz także: Zaskakujący trend makijażowy z TikToka. Ta dziewczyna maluje całą twarz... szminką

Trend clean beauty: na czym polega?

Trend clean beauty skupia się nie tylko na doborze składników zawartych w preparatach, ale też na ich opakowaniach. Od kiedy nastała moda na ekologię, marki kosmetyczne zaczęły wykorzystywać materiały pozyskiwane z recyklingu. Wy też zwracacie uwagę na to, w jaki sposób powstały wasze ulubione produkty?

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów urodowych.