Zamknij

Multimasking to największy hit w pielęgnacji skóry. Wypróbuj tę genialną metodę

28.07.2021 13:24
pielęgnacja skóry
fot. Shutterstock

Jedną z najpopularniejszych technik w pielęgnacji skóry jest tzw. multimasking. Ta prosta metoda pozwoli ci idealnie wypielęgnować każdą część twarzy. Poznaj główne zasady dotyczące tego trendu.

Szczególnie te z nas, które mają cerę mieszaną, doskonale wiedzą, że skóra na poszczególnych częściach twarzy może mieć różne potrzeby. W związku z tym firma kosmetyczna Glam Glow zaproponowała specjalną technikę pielęgnacyjną o nazwie multimasking. Dzięki niej osiągniecie imponujące rezultaty w ekspresowym czasie.

Trendy w pielęgnacji skóry 2021: multimasking

Do tej pory większość z nas stosowała jedną maseczkę na całą twarz. Jednak ta tradycyjna metoda coraz częściej zastępowana jest techniką multimasking. Ten nowy trend pielęgnacyjny polega na nakładaniu na wybrane części twarzy różnych maseczek. Każda z nich dostosowana jest do konkretnych potrzeb skóry.

Zasady tej metody są proste. Jeżeli np. twoja cera na policzkach jest sucha, nałóż na nią maskę o właściwościach głęboko nawilżających. Zaś tam, gdzie masz tłustą skórę, nanieś preparat, który zahamuje wydzielanie sebum. W tym przypadku najlepiej sprawdzi się maseczka z glinki.

A jeżeli na twoim czole pojawiły się niedoskonałości, zaaplikuj na te okolice maskę przeciwtrądzikową.

Zobacz także: Ta maseczka nawilża skórę, rozjaśnia ją i przygotowuje do makijażu. Kupisz ją za 2,99 zł w Rossmannie

Multimasking: na czym polega?

Zanim nałożysz maseczki na twarz, przyjrzyj się swojej cerze i sprawdź, jakie są jej potrzeby. Dzięki temu dobierzesz odpowiednie produkty pielęgnacyjne. Zwróć szczególną uwagę na policzki, brodę, czoło, nos i szyję. Multimasking to hit na Instagramie. Ty też wypróbuj tę metodę.

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.