Zamknij

Wraca obciachowy trend z lat 90. W tym roku kobiety będą tak stylizować brwi

01.07.2022 14:05
Cienkie brwi to hit 2022 roku. Obciachowy trend z lat 90. powrócił
fot. SplashNews.com/East News

W 2022 roku wraca wiele trendów z lat 90. Cienkie brwi jeszcze niedawno uważane były za symbol kiczu, a dziś ponownie królują na twarzach kobiet.

W ostatnich miesiącach mogliśmy zauważyć powrót wielu dziwacznych trendów z końca XX i początku XXI wieku. Lata 90. były pełne fryzur, ubrań oraz makijaży, które w późniejszych dekadach uchodziły za tandetne. Teraz, po upływie ponad 20 lat, niektóre z nich wracają do łask. Tak było m.in. ze stringami wystającymi spod spodni, które aktualnie znów pojawiają się na pokazach największych światowych projektantów. Podobnie jest ze sposobem na stylizację brwi. Cienkie włoski znów będą bowiem na czasie.

Zobacz także: Ta fryzura w stylu lat 90. stała się największym hitem na TikToku. Sprawdź, jak ją wykonać

Trendy 2022: cienkie brwi z lat 90. wracają do łask

Cienkie brwi były absolutnym hitem lat 90. U niektórych kobiet włoski były wręcz niewidoczne. Vogue.pl donosi, że teraz ten trend znów wraca do łask.

Coraz więcej gwiazd decyduje się na rezygnację z popularnych do niedawna krzaczastych brwi. Dziś największym hitem znów są cienkie łuki, które możemy zobaczyć już m.in. na twarzy Belli Hadid. 

Ten trend w ostatnich latach uchodził za kiczowaty. W rzeczywistości jednak ma wielu zwolenników - potrafi bowiem zdziałać cuda z naszym wyglądem.

Jeśli kształt twarzy przypomina kwadrat, to cieńsze brwi mogą lekko złagodzić jego rysy. Osoby z twarzą w kształcie serca, z bardziej spiczastą brodą, również mogą polubić ten trend. Należy jednak wtedy pamiętać o zachowaniu łagodnego łuku - mówi Hanna Jakubowska, National Brow Artist Benefit Cosmetics, w rozmowie z vogue.pl.

Jeżeli jednak zdecydujecie się na cienkie brwi, musicie zdawać sobie sprawę z tego, w jaki sposób stylizować je na co dzień. 

Zobacz także: Do łask wraca trend z lat 90. Ten dodatek do włosów będziemy nosić wiosną i latem

Jak malować cienkie brwi?

Stylizacja gęstych brwi nie wymaga skomplikowanych trików - tak naprawdę wystarczy nam żel. Nieco inaczej sprawa ma się w przypadku cienkich łuków. 

Żeby nasze brwi nie wyglądały na "łyse", warto zainwestować w cienką kredkę do brwi. Musi ona być odpowiednio dobrana do naszej karnacji oraz koloru włosów. Żel również wam się przyda. Pamiętajcie jednak, że w tym przypadku należy zaczesać brwi płasko, nie kierując szczoteczki do góry tak jak do tej pory. 

Zobacz także: Supermodel hair to fryzura, która wraca do łask. Będzie hitem najbliższych miesięcy

Gwiazdy bez makijażu. Te panie nie boją się pokazać w naturalnym wydaniu
15 Zobacz galerię
fot. VIPHOTO/East News

Źródło: vogue.pl