Zamknij

Ten tani krem z apteki rozprawi się z przebarwieniami. Kosztuje tylko 15 zł

14.01.2021 14:30
Ten tani krem z apteki rozprawi się z przebarwieniami. Kosztuje tylko 15 zł
fot. SHUTTERSTOCK

Przebarwienia skóry to dla wielu wstydliwy problem, który nie zawsze można zatuszować makijażem. Ponadto jak wiadomo, lepiej leczyć u źródła, niż całe życie maskować. Na szczęście z pomocą przychodzi ta niedroga maść z apteki o działaniu przeciwtrądzikowym i wybielającym przebarwienia.

Przebarwienia to powszechny problem, który dotyka nie tylko kobiet, ale i mężczyzn. Takie plamki na skórze mogą powodować pewien dyskomfort, szczególnie jeśli są w bardzo widocznym miejscu. W związku z tym wiele osób przeszukuje internet w poszukiwaniu najlepszego sposobu na przebarwienia. Jednym z nich jest maść Acne Derm.

Tania maść z apteki pomoże pozbyć się przebarwień

W swoim składzie maść Acne Derm zawiera 20% kwasu azelainowego, który ma przeciwtrądzikowe i wybielające działanie. Kwas ten działa przeciwbakteryjnie, przeciwzapalnie, a w mniejszym stopniu ma działanie złuszczające. Ponadto hamuje rozwój bakterii Priopionibacterium acnes, które są jedną z głównych przyczyn powstawania trądziku.

Kwas azelainowy działa również wybielająco, dzięki zdolności hamowania aktywności tyrozynazy, a także enzymów mitochondrialnych, hamuje wzrost i nadczynność melanocytów.

Ponadto w składzie maści znajduje się także glicerol, który działa silnie nawilżająco oraz zmiękczająco na skórę.

Acne Derm, czyli tani sposób na przebarwienia skórne

Maść Acne Derm można dostać bez recepty prawie w każdej aptece, a kosztuje zaledwie około 15 zł.

Jak czytamy w ulotce, maść należy stosować - chyba że lekarz zadecydowałby inaczej - dwa razy na dobę, rano i wieczorem. Jednorazowo należy nakładać pasek kremu o długości 4 cm (1 g kremu), delikatnie wcierając krem w chorobowo zmienione miejsca skóry. Maksymalnie na dobę można zastosować pasek kremu o długości 8 cm (2 g kremu). Pacjenci ze skórą wrażliwą przez pierwszy tydzień leczenia powinni stosować lek tylko raz na dobę - wieczorem.

RadioZET.pl