Zamknij

Nowy trend w pielęgnacji skóry. Działa rewelacyjnie, a nic nie kosztuje

28.09.2022 08:49

Nie wszystkie sposoby pielęgnacji muszą być kosztowne. Okazuje się, że absolutnym hitem tego roku jest... trik, który wykonasz bez użycia kosmetyków.

Ten sposób pielęgnacji skóry to hit. Działa rewelacyjnie i nic nie kosztuje
fot. Shutterstock

Pielęgnacja twarzy to jedna z najważniejszych rzeczy podczas dbania o cerę. Gdy dobrze ją wykonujemy, możemy cieszyć się promiennym i młodym wyglądem. Większość z nas stosuje do tego kosztowne kosmetyki np. kremy nawilżające lub przeciwzmarszczkowe. Okazuje się, że tak naprawdę nie jest to konieczne. Absolutnym hitem pielęgnacyjnym tego roku jest bowiem trik, który wykonacie bez użycia drogeryjnych specyfików - wystarczy produkt, który na pewno macie w swoim domu.

Zobacz także: Jeżeli myjesz twarz w ten sposób, popełniasz błąd. Sprawdź, jak robić to poprawnie

Ten sposób pielęgnacji skóry to hit. Działa rewelacyjnie i nic nie kosztuje

Jesteśmy nauczone tego, że dobra pielęgnacja jest kosztowna. Tak naprawdę wystarczy nam do tego jedynie... zimna woda.

Choć wydawać się może, że mycie twarzy samą wodą nie może przynieść nam upragnionych efektów, w rzeczywistości nic bardziej mylnego. Portal Wirtualna Polska donosi, że to wystarczy, aby cieszyć się zjawiskowym wyglądem. 

Oczywiście sama woda nie jest w stanie odpowiednio zmyć ze skóry makijażu i oczyścić jej z kurzu oraz smogu. Warto jednak rozważyć zastosowanie tego sposobu z samego rana. Dzięki temu możecie zauważyć znaczną poprawę stanu swojej cery. 

Zobacz także: Przez te nawyki nasza skóra szybciej się starzeje. Ekspertka od pielęgnacji wymienia 5 rzeczy

Zimna woda - jak działa na skórę?

Zimna woda ma zbawienny wpływ na skórę. Przede wszystkim pobudza krążenie, dzięki czemu działa na nią ujędrniająco. To jednak nie wszystko.

Kąpiel twarzy w zimnej wodzie może też sprawić, że wasza cera będzie rozjaśniona i promienna. Dodatkowo pobudzi was z samego rana. Nie szkodzi zatem spróbować, prawda? 

Zobacz także: Dermatolożka zdradziła, że tego zabiegu kosmetycznego nigdy by sobie nie zrobiła. Ostrzega kobiety

loader
Kosmetyki, które znajdziesz w kuchni. TOP 15 naturalnych produktów do pielęgnacji
15 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

Źródło: kobieta.wp.pl