Zamknij

Te 3 fryzury niszczą twoje włosy. Stylistka ostrzega przed nimi

26.07.2022 10:12

Praktyczne fryzury, na które decydujemy się każdego dnia, mogą mieć druzgocący wpływ na nasze pasma. Tiktokerka ostrzega przed tymi 3 upięciami.

Te 3 fryzury niszczą twoje włosy. Stylistka przed nimi ostrzega
fot. Shutterstock

Włosy są bardzo delikatne i wiele czynników może mieć wpływ na pogorszenie ich stanu. Jednym z tych najważniejszych jest oczywiście nieodpowiednia pielęgnacja. Okazuje się, że krzywdzące dla naszych pasm mogą być też niektóre fryzury. Te uczesania są dość popularne, dlatego stylistka postanowiła podzielić się nimi na TikToku. Tym samym przestrzega swoich obserwatorów przed czesaniem włosów w ten sposób. 

Zobacz także: Dieta jest istotna w pielęgnacji włosów. Te produkty spożywcze mogą zaszkodzić pasmom

Te 3 fryzury niszczą twoje włosy

Portal thesun.co.uk dotarł do nagrania tiktokerki @maryannecostahairstyling. Kobieta jest stylistką fryzur i chętnie dzieli się z obserwatorami swoimi sposobami pielęgnacji włosów. 

W jednym ze swoich filmików postanowiła pokazać, jakie 3 popularne fryzury niszczą nasze pasma. Okazuje się, że choć są praktyczne i wygodne, pozostawiają kosmyki w naprawdę złym stanie.

Fryzury, które mają zły wpływ na nasze włosy, to przede wszystkim wysoki kucyk i ciasny koczek. Oba te uczesania mogą sprawiać, że pasma zaczną się łamać. Stylistka ostrzega także, żeby unikać rozpuszczonych kosmyków, ale przede wszystkim podczas spania. Wówczas bowiem nie damy im odpowiednich warunków do regeneracji. O wiele lepiej pod tym względem sprawdzi się np. luźny warkocz.

Fryzjerka zdradziła, że powinniśmy też uważać na to, w jaki sposób czeszemy włosy. Najlepiej bowiem nie ciągnąć ich od nasady, tylko rozpocząć szczotkowanie na końcach, a następnie stopniowo przechodzić ku górze. 

Zobacz także: Jak przedłużyć trwałość koloru włosów? Wystarczy unikać tych 4 błędów

Jakie fryzury nie niszczą włosów?

Luźny warkocz to fryzura, która zawsze zabezpiecza włosy przed zniszczeniami. To jednak niejedyne uczesanie, na które warto się zdecydować. 

Dobrym wyborem jest także elegancki kucyk, który powinien być niski i luźno spięty. Najlepiej związać go przy pomocy jedwabnej wstążki, która nie zniszczy waszych włosów. 

Zobacz także: Jak zadbać o włosy podczas upałów? Ten trik z TikToka uratuje twoje pasma przed wysuszeniem

loader
Te gwiazdy mają siwe włosy. Takie fryzury dodają im uroku [ZDJĘCIA]
10 Zobacz galerię
fot. Rex Features/East News

Źródło: thesun.co.uk/TikTok