Zamknij

Eliksir młodości istnieje? Amerykanie chcą testować tabletkę powstrzymującą proces starzenia

16.09.2021 09:08
Tabletka przeciw starzeniu się? Amerykanie zamierzają ją przetestować
fot. Shutterstock

Naukowcy od lat głowią się nad wynalezieniem eliksiru młodości. Teraz w końcu nastąpił przełom w badaniach i wkrótce mają ruszyć testy.

Kobiety od lat zastanawiają się, czy istnieje jakiś cudowny sposób na zatrzymanie procesu starzenia. Wraz z wiekiem skóra traci elastyczność i pojawiają się na niej zmarszczki, co wielu z nas przeszkadza. Nic więc dziwnego, że marzymy o eliksirze młodości, który niestety nie istnieje. Wszystko jest jednak na dobrej drodze ku pojawieniu się na rynku tabletek powstrzymujących starzenie. Amerykańscy naukowcy odkryli bowiem takie cudowne kapsułki i według doniesień mediów już niedługo mają zacząć je testować. 

Zobacz także:  Chcesz cieszyć się młodym wyglądem lub zredukować zmarszczki? Sięgnij po te produkty

Tabletka przeciw starzeniu się? Amerykanie zamierzają ją przetestować

Portal popularmechanics.com donosi, że amerykańskie wojsko wkrótce przetestuje "pigułkę przeciwstarzeniową". 

United States Special Operations Command (SOCOM) twierdzi, że niedługo rozpocznie badania kliniczne nad tą magiczną tabletką. Ma ona hamować niektóre naturalne procesy starzenia i minimalizować skutki pozostałych. 

Zakończyliśmy przedkliniczne badania bezpieczeństwa i dawkowania, a teraz czekamy na testy wydajności, które mają rozpocząć się w 2022 roku - powiedział dowódca marynarki wojennej, Tim Hawkins, który jest jednocześnie rzecznikiem prasowym SOCOM. 

Tabletka ta ma zwiększyć gotowość naszego organizmu do poprawy wydajności, która wraz z wiekiem znacznie maleje. Ma działać na zasadzie nutraceutyku, który z reguły łączy w sobie wartości odżywcze i cechy farmaceutyczne. Jego głównym zadaniem jest działanie antyoksydacyjne, dzięki czemu chroni m.in. przed zmianami wynikającymi z zanieczyszczenia środowiska oraz procesów starzenia.

Zobacz także:  Gwiazdy pokochały ten sposób na młody wygląd. Sekret tkwi w jednym składniku

Amerykańscy żołnierze przetestują eliksir młodości

W 2022 roku mają rozpocząć się testy pigułki na amerykańskich żołnierzach. Dla nich wejście na rynek tego typu tabletek jest szczególnie ważne. 

Nie chodzi już bowiem o sam proces starzenia, a o całkowitą wydajność organizmu. Tego typu tabletki mogą powodować zwiększenie wytrzymałości, jak również szybsze dochodzenie do siebie np. po kontuzji. W wyniku testów może się okazać, że nutraceutyki są przydatne także w innych kwestiach związanych z wydajnością ludzkiego organizmu. 

Zobacz także:  Te gwiazdy pięknie się starzeją. Zachwycają swoją naturalną urodą

Źródło: popularmechanics.com