Zamknij

Te zdjęcia pokazują kobiety o tej samej wadze. Nie uwierzycie, jak różnią się ich sylwetki

19.09.2022 12:54

Od dawna mówi się, że waga nie zawsze jest współmierna z tym, jak wyglądamy. Te zdjęcia to udowadniają. Ciała o tej samej wadze mogą wyglądać różnie.

Ta sama waga i zupełnie różne sylwetki. To pokazuje, że kilogramy to tylko liczby
fot. Shutterstock

Kobiety, które chcą zrzucić zbędne kilogramy, z reguły patrzą na swoją wagę. Często zapominają jednak, że tłuszcz, który spalamy w czasie ćwiczeń, jest lżejszy niż waga mięśni powstających podczas wysiłku fizycznego. Niektóre z regularnie trenujących instagramerek pokazały, jak zmieniało się ich ciało wraz z upływem czasu. Okazuje się jednak, że choć sylwetka jest smuklejsza i bardziej umięśniona, waga pozostała taka sama. Sami to zobaczcie.

Zobacz także: Ta kobieta pokazuje, jak naprawdę wygląda jej ciało. Różni się od zdjęć z Instagrama

Ta sama waga i zupełnie różne sylwetki. To pokazuje, że kilogramy to tylko liczby

Portal papilot.pl dotarł do zdjęć, które udowadniają, że waga nie ma nic wspólnego z wyglądem.

Wielu instagramerów pokazuje, że osoby pięknie umięśnione mogą ważyć tyle samo, co ludzie, którzy mają nieco krąglejsze kształty. Wszystko dlatego, że mięśnie są o wiele cięższe niż tkanka tłuszczowa.

Wśród tego typu instagramerów są m.in. @kelseywells, @thefitpharmacist_ oraz @laurapatt_fit. Każda z tych kobiet regularnie ćwiczy i zachęca innych do prowadzenia zdrowego stylu życia. Pokazuje też jednak, że nie zawsze waga ma coś wspólnego z tym, jak wyglądamy.

Zobaczcie zdjęcia tych instagramerek. 

Zobacz także: Latami wciągała brzuch. Przez to nabawiła się poważnego schorzenia

Jak często się ważyć?

Właśnie dlatego o wiele bardziej miarodajny jest pomiar obwodu ciała niż jego wagi. Jeżeli jednak chcecie sprawdzać, czy kilogramów jest mniej, wówczas powinniście wiedzieć, jak często się ważyć, żeby zauważyć efekty odchudzania i kiedy to robić. 

Przede wszystkim pomiar masy ciała ma sens, gdy ważymy się raz na tydzień lub dwa - na pewno nie codziennie. Warto również pamiętać, żeby robić to w pierwszej połowie cyklu miesiączkowego - w drugiej kobiety zatrzymują wodę w organizmie. Pomiar masy ciała powinien też odbywać się na czczo. 

Zobacz także: Waży 90 kg i podbija światowe wybiegi. Fanką tej modelki plus size jest nawet Naomi Campbell

loader
Ile ważą gwiazdy? Niektóre nie boją się do tego przyznać [ZDJĘCIA]
15 Zobacz galerię
fot. face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

Źródło: papilot.pl/Instagram