Zamknij

Przez te niezdrowe przyzwyczajenia skóra na dłoniach się wysusza. Skończ z nimi natychmiast

18.11.2020 10:11
suche dłonie
fot. Shutterstock

Narzekasz na suche dłonie? Gdybyś wprowadziła do swojego życia zdrowe nawyki, nie byłyby ci potrzebne żadne kremy regenerujące. Sprawdź, co negatywnie wpływa na wygląd i kondycję skóry na dłoniach.

Suche dłonie to nasza zmora szczególnie w sezonie grzewczym. Nagłe zmiany temperatur mają fatalny wpływ na skórę, ale są jeszcze inne przyczyny tego problemu. Podpowiadamy, które nasze codzienne przyzwyczajenia niszczą skórę.

Sucha skóra na dłoniach - przyczyny

Sucha skóra na rękach często może być wynikiem nie tylko niedoborów witamin, ale przede wszystkim naszych codziennych niezdrowych nawyków. Oto lista 4 rzeczy, przez które dłonie stają się zaczerwienione, suche i szorstkie w dotyku.

1. Środki czyszczące

Zdarza ci się myć kuchnię i łazienkę silnymi detergentami bez użycia gumowych rękawiczek? Wiele z nas nie zdaje sobie sprawy, że niektóre chemiczne środki, takie jak Domestos, bardzo wysuszają i podrażniają skórę. Agresywnie działające składniki utrudniają też jej regenerację. Następnym razem podczas sprzątania nie zapomnij o rękawiczkach.

2. Zimą nie nosisz rękawiczek

W mroźne zimowe dni ciepłe rękawiczki to podstawa. Kiedy zapomnimy o ciepłych rękawiczkach, narażamy ją na przesuszenie i podrażnienie. Pamiętaj też, że przykładanie przemarzniętych dłoni do ciepłego kaloryfera jeszcze bardziej niszczy skórę. Skończ z tym raz na zawsze.

3. Nie używasz kremu do rąk

Szczególnie zimą pielęgnacja skóry to podstawa. Tyczy to się też dłoni. Jeżeli zapominasz o ich regularnym nawilżaniu i odżywianiu, z czasem staną się szorstkie i suche. W twojej kosmetyczce nigdy nie powinno zabraknąć dobrego kremu do rąk. Stosuj go przynajmniej 2-3 razy dziennie. Warto też stosować parafinę na dłonie oraz inne zabiegi na przesuszoną skóra na rękach.

4. Zapominasz o złuszczaniu

Martwy naskórek na dłoniach powinien być regularnie usuwany. W tym celu najlepiej używać peelingów. Dzięki nim skóra dłoni lepiej wchłania składniki kremów oraz staje się bardziej nawilżona i gładka.

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.