Zamknij

Sposób na zgęstniały lub zaschnięty lakier do paznokci. Wypróbuj ten prosty i szybki trik

01.04.2021 10:53
Sposób na zgęstniały lub zaschnięty lakier do paznokci. Wypróbuj ten prosty i szybki trik
fot. SHUTTERSTOCK

Niech pierwsza rzuci kamieniem, której nigdy nie zgęstniał lub nie zasechł się lakier do paznokci. Wiele kobiet myśli, że taki produkt nie nadaje się już do malowania i trzeba go wyrzucić. Okazuje się, że nic bardziej mylnego. Istnieje prosty trik, który wydłuży żywotność lakieru i sprawi, że jeszcze nieraz będziemy mogły go użyć.

Domowe triki pielęgnacyjne to temat, który od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie ma się co dziwić. Takie metody są przeważnie bardzo skuteczne, proste do wykonania oraz tanie - zazwyczaj potrzeba jedynie kilku produktów, które większość z nas ma w domu. Poniżej znajdziecie prosty sposób na zaschnięty lub zgęstniały lakier do paznokci.

Zaschnięty lakier do paznokci - jak temu zaradzić?

Zaschnięty lakier do paznokci to prawdziwa zmora wielu kobiet. Warto jednak najpierw zastanowić się, dlaczego w ogóle się tak dzieje i czy można jakoś temu zapobiec. Żeby przedłużyć żywotność tego typu produktów, należy odpowiednio je przechowywać - najlepiej w chłodnym, zacienionym miejscu, bez dostępu do światła i wilgoci. Niezwykle istotne jest również staranne zakręcenie buteleczki. W przeciwnym wypadku do środka może przedostać się powietrze, przez co pojawią się pęcherzyki i nasz lakier zacznie przypominać lepką maź.

Warto także pamiętać, że lakiery do paznokci powinny stać pionowo. Kolejną i ostatnią już zasadą, która przedłuży żywotność naszego ulubionego produktu, jest wstrząśnięcie buteleczki przed użyciem. Ten prosty trik zapobiegnie "krzepnięciu" lakieru. 

Zobacz także: Po czym poznać, że czas wyrzucić lakier do paznokci? Ten już nie nadaje się do użytku

Jak odświeżyć zgęstniały lub zaschnięty lakier do paznokci?

Jeśli jednak nasz ulubiony lakier do paznokci zdążył już zgęstnieć lub zwyczajnie się zasechł, to warto zaznajomić się z tym prostym i szybkim sposobem na jego odświeżenie. Wystarczy, że włożymy buteleczkę do miski z gorącą wodą. Po kilkunastu minutach (czas "kąpieli" lakieru uzależniony jest od jego stanu) wyjmujemy produkt. Nasz kosmetyk powinien być już płynny i gotowy do ponownego użycia.

Warto także w tym miejscu wspomnieć, że niektórzy polecają dolanie do buteleczki zmywacza do paznokci, który rzekomo doprowadzi nasz lakier do porządku. Rzeczywiście ta metoda pomoże ci ze zgęstniałym produktem, ale może też źle wpłynąć na jego jakość. Ponadto naniesienie lakieru rozcieńczonego zmywaczem niszczy płytkę paznokciową. Lepiej zatem zastosować trik z gorącą wodą.

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów urodowych.

RadioZET.pl