Zamknij

Ten popularny kosmetyk zastąpi ci krem do depilacji. Wypróbuj go i przekonaj się sama

19.04.2021 11:29
depilacja
fot. Shutterstock

Chcesz ogolić nogi, ale skończyła ci się pianka? W takich sytuacjach wiele z nas próbuje usunąć owłosienie metodą na sucho lub używa w tym celu mydła. Nie są to jednak najlepsze metody. Okazuje się, że jest kosmetyk, który stanowi znacznie lepszą alternatywę dla pianki.

Jeżeli zależy ci na gładkich nogach, zainwestuj w dobrej jakości maszynkę z kilkoma ostrzami oraz kosmetyk, który zminimalizuje ryzyko powstania podrażnień na skórze. W przypadku, kiedy nie masz pod ręką pianki do golenia, możesz użyć skutecznego zamiennika tego produktu. Wypróbuj prosty trik z użyciem odżywki do włosów.

Golenie nóg z użyciem odżywki do włosów

Aby uzyskać efekt gładkiej skóry na nogach, wcale nie musisz używać pianki ani domowego kremu do golenia. Zamiast nich możesz skorzystać z odżywki do włosów. Ten popularny produkt ułatwi ci usunięcie owłosienia, zapewniając maszynce odpowiedni poślizg. Ponadto dzięki składnikom zawartym w kosmetyku, skóra stanie się dogłębnie nawilżona i zregenerowana.

Praktycznie każda odżywka do włosów będzie nadawała się do przeprowadzenia tego domowego zabiegu. Zanim jednak przejdziesz do golenia nóg, sprawdź, jakich zasad należy przestrzegać, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

Zobacz także: Rossmann zorganizował wyjątkową loterię. Do wygrania półtora miliona produktów i nagrody pieniężne

Odżywka do włosów - alternatywa dla pianki do golenia

Przed usuwaniem owłosienia nanieś na nogi cienką warstwę odżywki. Pamiętaj, aby nigdy nie golić jej "pod włos". Zawsze rób to w kierunku wzrostu owłosienia. Zabieg ten wykonuj podczas kąpieli, używając ciepłej wody. Dzięki temu skóra będzie miękka, a co za tym idzie - nie pojawią się na niej podrażnienia po goleniu.

Warto dodać, że zbyt częste usuwanie owłosienia z nóg może doprowadzić do tego, że skóra stanie się zrogowaciała i szorstka w dotyku. Aby tego uniknąć, używaj maszynki maksymalnie 3 razy w tygodniu.

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.