Zamknij

Kąpiel w sodzie oczyszczonej zapewni twojej skórze mnóstwo korzyści. Stosuj ją regularnie

10.05.2021 12:54
kąpiel w wannie
fot. Shutterstock

Soda oczyszczona to środek, który znajdziemy w każdym domu. Ma on wiele zbawiennych właściwości nie tylko dla naszego zdrowia. Okazuje się, że świetnie sprawdza się też w pielęgnacji skóry. Podpowiadamy, dlaczego warto stosować sodę podczas kąpieli.

Lubisz długie kąpiele w wannie? Okazuje się, że dodając do wody sodę oczyszczoną, możesz znacznie poprawić wygląd i zdrowie swojej skóry. Efekty będą widoczne natychmiast. Sprawdź, jakie korzyści zapewni ci ten prosty trik.

Soda oczyszczona w kąpieli - właściwości

Soda oczyszczona, czyli wodorowęglan sodu, jest naturalną substancją o szerokim spektrum działania. Wykorzystuje się ją w lecznictwie, podczas czyszczenia różnego rodzaju powierzchni, a nawet w trakcie przygotowywania wypieków. Ale na tym nie kończy się lista zastosowań tej substancji.

Eksperci potwierdzają, że soda sprawdza się też podczas kąpieli w wannie. Ta popularna substancja zmiękcza twardą wodę, dzięki czemu skóra po umyciu staje bardziej nawilżona. Ponadto środek ten redukuje objawy oparzenia słonecznego na skórze i likwiduje nieprzyjemne uczucie po ukąszeniu owadów. Wystarczy dodać do wody w wannie 4 łyżki sody, by zapewnić skórze odpowiednią kondycję i złagodzić bolesne dolegliwości.

Zobacz także: Gwiazdy pokochały tę fryzurę. "Baby braids" już podbijają Instagram

Soda oczyszczona - zastosowania

Soda oczyszczona używana podczas kąpieli nie tylko poprawi wygląd twojej skóry, ale też ułatwi mycie wanny. Jak informuje serwis kobieta.onet.pl, ta naturalna substancja szybko i skutecznie usuwa osad z powierzchni urządzenia. Wystarczy dodać do wody 2 łyżki, a twoja wanna stanie się idealnie czysta.

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów urodowych.

Źródło: kobieta.onet.pl