Zamknij

Soda oczyszczona na przetłuszczające się włosy. Jak ją stosować?

08.06.2021 10:36
Soda oczyszczona na przetłuszczające się włosy. Jak ją stosować?
fot. SHUTTERSTOCK

Soda oczyszczona to produkt o szerokim zastosowaniu, także w kosmetyce. Chociaż nie wszyscy o tym wiedzą, to świetnie sprawdza się w walce z przetłuszczającymi się włosami. Sprawdź, jakie działanie ma soda oczyszczona i jak ją stosować.

Przetłuszczające się włosy to powszechny problem, z którym zmaga się wiele osób. W takiej sytuacji nie warto załamywać rąk, tylko sięgnąć po sodę oczyszczoną, która pomoże pozbyć się tego uporczywego kłopotu. Poniżej znajdziesz najlepsze domowe sposoby na użycie sody oczyszczonej na przetłuszczające się włosy.

Soda oczyszczona na przetłuszczające się włosy - jak działa?

Soda oczyszczona, dzięki swojemu szerokiemu zastosowaniu, sprawdza się nie tylko w kuchni, ale także w pielęgnacji. Produkt ma przede wszystkim działanie oczyszczające. Pomaga pozbyć się pozostałości kosmetyków używanych do stylizacji oraz nadmiaru sebum ze skóry głowy. Dlatego stosowany jest m.in. do walki z przetłuszczającymi się włosami. Już po pierwszym użyciu sody, kosmyki staną się bardziej puszyste, świeże i będą uniesione u nasady. 

Należy jednak uważać na jej właściwości wysuszające. Zbyt często stosowana może wysuszyć skórę głowy i sprawić, że zacznie się łuszczyć.

Jak stosować sodę oczyszczoną na przetłuszczające się włosy?

Sodę oczyszczoną na włosy można stosować na dwa sposoby. Po pierwsze raz na jakiś czas można po prostu umyć nią kosmyki. Aby stworzyć odpowiedni roztwór, należy dodać 1-2 łyżeczki sody do 1 szklanki przegotowanej wody. Następnie zamieszać i dokładnie umyć włosy, wykonując delikatny masaż skóry głowy.

Drugim sposobem jest dodanie sody do szamponu. Wystarczy porcję płynu zmieszać z jedną łyżeczką produktu, a następnie starannie wmasować w skórę głowy. Później spłukujemy mieszankę letnią wodą. Opcjonalnie można także na koniec użyć odżywki.

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów urodowych.

RadioZET.pl