Zamknij

Regulacja brwi - krok po kroku

14.06.2018
Aktualizacja: 26.02.2020 15:19
regulacja brwii krok po kroku
fot. Shutterstock

Regulacja brwi to często niedoceniony zabieg. Mimo że nasze łuki stanowią niewielką część naszej twarzy, mają duży wpływ na to, jak wyglądamy. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby co jakiś czas poprawiać ich kształt. Brwi mogą podkreślić naszą urodę lub nas całkowicie oszpecić. Wszystko zależy od tego, jak je wyregulujemy. Podpowiadamy, jak powinna wyglądać właściwa regulacja brwi.

Regulacja brwi to prosty zabieg kosmetyczny, który możesz wykonać samodzielnie, w salonie kosmetycznym lub w brow barze. Regulacja brwi może być wykonywana za pomocą pęsety lub depilacji laserowej. Ta druga opcja usunie twoje włoski na stałe, dlatego cieszy się dużą popularnością.

Regulacja brwi odmieni twoje spojrzenie i podkreśli kształt twarzy. Zanim przejdziesz do wyrywania włosków pęsetą, poznaj sprawdzone techniki, dzięki którym uzyskasz wymarzony efekt.

Regulacja brwi to jeden ze sposobów stylizacji brwi. Do innych sposobów podkreślenia brwi należą:

Aby łuki wyglądały idealnie, najlepiej połączyć wybraną technikę makijażu brwi wraz z regulacją. W ten sposób nadasz im kształt, wzmocnisz ich kolor i nadasz swojej twarzy charakteru.

Regulacja brwi pęsetą

Regulacja brwi pęsetą nie jest skomplikowana, jednak wymaga doświadczenia i wprawy. Z tego względu wiele z nas decyduje się na ten zabieg w salonie kosmetycznym lub w brow barze. Jeśli nigdy nie regulowałaś brwi, wizyta u specjalisty będzie lepszym rozwiązaniem.

Podczas wizyty kosmetyczka wyznaczy kształt twoim łukom, a następnie przejdzie do wyrywania włosków. Taki zabieg będzie kosztować cię 80-100 zł. Postaraj się uważnie obserwować, w jaki sposób kosmetyczka reguluje twoje brwi, aby później móc w przyszłości samemu uzyskać taki efekt.

Zobacz także: Parówka na twarz - jak poprawnie wykonać zabieg?

Jeśli chcesz samodzielnie wyregulować brwi, musisz zaopatrzyć się w dobrej jakości pęsetę, która pomoże ci wyrwać nawet najcieńsze włoski. W tym przypadku podczas zakupów radzimy kierować się jakością produktu, a nie jego ceną. Pęsetę możesz kupić np. w drogerii. Ceny zaczynają się od kilkunastu-, a kończą na kilkudziesięciu złotych.

Zanim przejdziesz do regulacji brwi, postaraj się wyznaczyć im kształt. (Pamiętaj, że powinien on być dopasowany do twojego naturalnego kształtu brwi). Czasami wystarczy je tylko delikatnie zwęzić, a czasami trzeba całkowicie odmienić ich wygląd w zależności od ich naturalnego wyglądu.

Zobacz także: Dzięki tym sposobom, nasze brwi zawsze będą wyglądać fantastycznie

Wyznacz odpowiednią długość brwi

Osoby, które mają grube krzaczaste brwi zwykle muszą wyrwać ich więcej niż te, których włoski są delikatniejsze, rzadsze i mniej widoczne. Poza nadawaniem kształtu łukom ważne jest też ustalenie ich długości. Jeśli będą one za krótkie lub za długie, będą wyglądać nienaturalnie.

Aby ustalić długość brwi, należy wziąć pęsetę, skierować ją szczypczykami w dół i trzymać pionowo wzdłuż płatka nosa. Początek łuku powinien znajdować się w punkcie, w którym wierzchołek pęsety przecina brew. Gdy już to zrobisz, zaznacz ten punkt kredką do oczu.

Zobacz także: Szukasz dobrego kremu na noc? Zobacz nasz redakcyjny przegląd!

Następnie wyrwij za pomocą pęsety włoski, które znajdują się pomiędzy nasadą a wyznaczoną linią. Kiedy już to zrobisz, możesz przejść do wyznaczenia końca łuku. W tym celu musisz ustawić pęsetę tak, aby szczypczyki znajdowały się poniżej płatka nosa. Drugi koniec pęsety powinien kończyć się na wysokości zewnętrznego kącika oka.

W miejscu, w którym pęseta przecina się z z brwią, powinno wyznaczyć się koniec łuku. Włoski, które znajdują się poza nim, powinny być wyrwane. Na koniec usuwaj zbędne włoski od dołu brwi. Reguluj brwi mniej więcej co 2-3 tygodnie.

Zobacz także: Jak pielęgnować brwi po makijażu permanentnym?

Wypróbujesz nasze sposoby na regulację brwi?

Zobacz także: Kosmetyki z kolagenem to naturalny sposób na zmarszczki! Możesz zrobić je w domu