Zamknij

Przez tydzień jadła tylko fast foody. To tragicznie wpłynęło na jej wygląd

14.09.2021 12:24
Przez tydzień jadła tylko fast foody. Jakie efekty zauważyła?
fot. Shutterstock

Na widok fast foodów wielu ludziom cieknie ślinka. Eksperyment tej kobiety może jednak na dobre ich przekonać, że nie warto po nie sięgać.

Pizza z podwójnym serem, soczysty burger, chrupiące kurczaki i aromatyczne frytki - te oraz wiele innych dań uznawane są za szkodliwe, ale większość ludzi ma do nich słabość. Często brakuje nam motywacji do tego, żeby z nich zrezygnować. Szczupła sylwetka nie jest bowiem wystarczającym powodem, zwłaszcza że wielu zgrabnych ludzi często żywi się niezdrowo, bo myślą, że mogą sobie na to pozwolić. Nic bardziej mylnego. Ta kobieta udowadnia, jak negatywny wpływ na nasze ciało i wygląd ma jedzenie fast foodów. 

Zobacz także:  Przez tydzień piła sok z ogórków kiszonych. Jak to wpłynęło na jej ciało i wygląd?

Przez tydzień jadła tylko fast food. Jakie efekty zauważyła?

Dziennikarka dailymail.co.uk, Phoebe Jackson-Edwards, przez 7 dni nie jadła nic poza fast foodami. Żeby nadać sensu swojemu wyzwaniu, najpierw solidnie się do niego przygotowała.

Phoebe na początku udała się do londyńskiego SPA medycznego, w którym dokładnie zbadano stan jej skóry oraz poziom tkanki tłuszczowej w organizmie. Jej cera okazała się być w dobrej kondycji, ilość tłuszczu także miała odpowiedni poziom. Następnie dziennikarka rozpoczęła 7-dniowe wyzwanie.

W diecie Phoebe znalazły się m.in. burgery i frytki, kurczaki i ryby panierowane, kanapki z sosami, tosty, tortille oraz pizze. Już czwartego dnia wyzwania zauważyła spadek energii. Nie mogła się wyspać i towarzyszyło jej nieustanne zmęczenie. Nie potrafiła się na niczym skupić i czuła się poddenerwowana. Negatywne skutki uboczne zauważyła także w swoim wyglądzie. 

Jej skóra zrobiła się tłusta i świecąca. Również włosy zaczęły wymagać częstszego mycia. Po tygodniu wróciła do kliniki, żeby zbadać niewidoczne gołym okiem parametry. Tkanka tłuszczowa Phoebe wzrosła z 23 do 25%. Wysuszenie skóry podniosło natomiast aż o 27%. Między brwiami dziennikarki pojawiły się bruzdy. 

Na koniec okazało się, że po 7 dniach niezdrowego jedzenia kobieta potrzebowała aż miesiąca, żeby wrócić do formy. Doszła do jednego wniosku - jeżeli w ciągu tygodnia jej wygląd tak się pogorszył, aż strach pomyśleć, co stało się z jej organizmem i jakie skutki przyniosłoby dłuższe stosowanie takiej diety. 

Zobacz także:  Przez tydzień piła tylko wodę. Jak to wpłynęło na jej ciało i wygląd?

Dlaczego fast food jest niezdrowy? 

Dlaczego fast foody aż tak destrukcyjnie wpływają na nasz organizm? Są one bogate w źródła tłuszczów trans oraz niezdrową sól, które mają działanie rakotwórcze, mogą prowadzić do miażdżycy i podnoszą poziom złego cholesterolu. Takie posiłki są ubogie w błonnik, przez co najadamy się nimi na chwilę i mają bardzo mało witamin, które w jakikolwiek sposób mogłyby chronić nasz organizm przed szkodliwym wpływem tłuszczu i soli. 

Warto wspomnieć także o kaloriach. Burgery, frytki i inne tego typu dania nie nasycają nas na długo, a są prawdziwą bombą kaloryczną - zazwyczaj mają około 500-1000 kcal (w zależności od wielkości i dodatków). Dla niektórych to znaczna część dziennego zapotrzebowania kalorycznego i nawet jeżeli jesteśmy w stanie wytrzymać przez cały dzień o jednym burgerze - nie dostarczamy sobie przez to odpowiednich składników odżywczych. 

Zobacz także:  Sól jest bardzo szkodliwa dla naszego organizmu. Sprawdź, czym zastąpić ją w diecie

Źródło: dailymail.co.uk