Zamknij

Przez tydzień jadł wyłącznie produkty z KFC, a mimo to schudł. Jak to możliwe?

29.06.2022 09:05
Przez tydzień jadł wyłącznie produkty z KFC, a mimo to schudł. Jak to możliwe?
fot. SHUTTERSTOCK

Pewien youtuber i miłośnik fast foodów postanowił przeprowadzić eksperyment. Mężczyzna przez siedem dni jadł tylko produkty z KFC, a mimo to udało mu się zrzucić niemal kilogram. Jak to zrobił?

Co jakiś czas w sieci głośno robi się o ludziach, którzy podejmują się żywieniowych wyzwań. Chcą oni sprawdzić, jak spożywanie jednego produktu przez kilka (a czasem nawet kilkadziesiąt dni) z rzędu wpłynie na ich wygląd i zdrowie. Nie tak dawno pisaliśmy o Ileanie Paules-Bronet, która codziennie przez miesiąc jadła jabłka. Jakiś czas temu ciekawego wyzwania podjął się youtuber z Wielkiej Brytanii, Mike Jeavons. Mężczyzna postanowił przez tydzień spożywać wyłącznie produkty z KFC. Jak wpłynął na niego ten eksperyment?

Przez tydzień jadł wyłącznie produkty z KFC, a mimo to schudł

Mike Jeavons to popularny youtuber - jego kanał subskrybuje ponad 139 tys. osób. Mężczyzna na swoim profilu zamieszcza głównie filmiki, w których pokazuje, jak podejmuje się kolejnych wyzwań. Do tej pory sprawdzał już m.in. czy uda mu się przez tydzień jeść tylko pizzę oraz jak czuje się człowiek, spożywając jedynie jeden posiłek dziennie. Jakiś czas temu podjął się nowego wyzwania, podczas którego stołował się wyłącznie w KFC.

Zobacz także: Przez miesiąc chodziła spać w makijażu. Jak wpłynęło to na jej skórę twarzy?

Jak podaje portal thesun.co.uk, codziennie przez siedem dni jeździł do KFC w Bedfordshire i wypróbował każdą pozycję z menu. Mężczyzna na jedzenie wydał 105 funtów, czyli ok. 573 zł. Gdy pod koniec eksperymentu stanął na wadze, był w szoku. Okazało się, że Mike zrzucił niemal kilogram. Jak to możliwe? Otóż przez całe wyzwanie youtuber skrupulatnie liczył spożywane kalorie. Codziennie starał się spożywać ich nie więcej niż 2000.

Przez siedem dni jadł tylko w KFC. Jak to wpłynęło na jego zdrowie i wygląd?

Utrata zbędnych kilogramów to jedyny pozytywny aspekt wyzwania. Jak podaje portal zywienie.abczdrowie.pl, przez tydzień youtuber dostarczył organizmowi 150% soli i 250% tłuszczu więcej niż jest to zalecane. To spowodowało, że nawet po zakończeniu eksperymentu odczuwał ciągłe pragnienie i bolała go głowa.

Tydzień po wyzwaniu czułem ciągłe pragnienie i bóle głowy. Bardzo brakowało mi też KFC. Produkty stamtąd są świetne jako okazjonalny przysmak, ale nie jest to coś, co dobrze jeść codziennie - powiedział Mike.

Dodał, że choć podczas eksperymentu dobrze się bawił, to nie chciałby go powtarzać.

Do wyzwania youtubera odniosła się także dr Carrie Ruxton, dietetyk z Health and Food Supplements Information Service. Powiedziała, że jest to całkowicie niezdrowa dieta i nikt nie powinien jej próbować. 

Zobacz także: Codziennie przez miesiąc piła ocet jabłkowy. Jak to wpłynęło na jej zdrowie i wygląd?

Smażone w głębokim tłuszczu fast foody i napoje gazowane nie mają kluczowych składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu, zwłaszcza witaminy C, D, żelaza oraz wapnia - dodała.

My również nie polecamy przeprowadzania podobnych eksperymentów.

Ile ważą gwiazdy? Niektóre nie boją się do tego przyznać [ZDJĘCIA]
15 Zobacz galerię
fot. face to face/FaceToFace/REPORTER/East News

RadioZET.pl/thesun.co.uk/zywienie.abczdrowie.pl