Zamknij

Na 6 tygodni zrezygnowała z każdego rodzaju oleju. To znacznie wpłynęło na jej wygląd

18.10.2021 09:33
Przez 6 tygodni nie jadła żadnego oleju. Jakie efekty zauważyła?
fot. Shutterstock

Nie każdy olej jest niezdrowy, a tłuszcz jest potrzebny w naszej diecie. Ta kobieta postanowiła jednak sprawdzić, co się stanie, gdy całkiem z niego zrezygnuje. 

Często, gdy myślimy o oleju, do głowy przychodzą nam przede wszystkim niezdrowe źródła tłuszczu. Właśnie dlatego wielu z nas wydaje się, że wystarczy wyeliminować np. olej słonecznikowy czy margarynę, żeby cieszyć się zdrowiem i zgrabną figurą. Oczywiście istnieją tzw. zdrowe tłuszcze, wśród których znajduje się oliwa z oliwek lub olej lniany. Są one bardzo potrzebne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, jednak z nimi również nie można przesadzać. Udowodniła to ta kobieta, która na 6 tygodni całkowicie zrezygnowała z wszelkiego rodzaju olejów. 

Zobacz także:  Codziennie przez dwa tygodnie jadła jedno awokado. Jakie efekty zauważyła?

Na 6 tygodni zrezygnowała z każdego rodzaju oleju

Jenny Sugar to dziennikarka portalu popsugar.co.uk. To właśnie ona postanowiła przeprowadzić eksperyment, którym udowodniła, jak tłuszcz może wpłynąć na nasz wygląd. 

Kobieta na 6 tygodni całkowicie zrezygnowała z używania jakiegokolwiek oleju w swojej kuchni. Okazuje się, że było to nie lada wyzwanie.

Przede wszystkim Jenny zdała sobie sprawę, ile oleju używa do gotowania. Eksperyment pokazał jej, że robi to zupełnie niepotrzebnie. 

Dziennikarka zaczęła używać pergaminów, dzięki którym produkty nie przyklejały się jej do patelni. Podczas pieczenia potraw sięgała po silikonowe foremki, które także zapobiegały przywieraniu składników do naczynia.

Chętnie gotowała warzywa na parze. Gdy miała ochotę na coś bardziej chrupiącego, używała beztłuszczowej frytkownicy. Sosy do sałatek przygotowywała natomiast na bazie octu balsamicznego. Unikała także przetworzonych produktów z dodatkiem oleju. Sama robiła sosy do dań, a nawet... hummus bezolejowy. 

Okazuje się, że wszystkie te zmiany się jej opłaciły. Efekty tego wyzwania były bowiem zdumiewające. 

Zobacz także:  Codziennie przez miesiąc piła ocet jabłkowy. Jak to wpłynęło na jej zdrowie i wygląd?

Przez 6 tygodni nie jadła żadnego oleju. Jakie efekty zauważyła?

Największe efekty kobieta dostrzegła na swojej skórze. Twarz Jenny przestał pokrywać trądzik. Jej cera stała się gładka i oczyszczona. Wraz z usunięciem tłuszczu zniknęły także dodatkowe kilogramy. Jenna w ciągu 6 tygodni schudła około 3 kilogramów, co jest dobrym wynikiem, zważywszy na to, że wówczas nie ćwiczyła regularnie. 

Dziennikarka zauważyła także inne efekty odstawienia tłuszczu. Okazuje się, że czuła się lżejsza, była mniej wzdęta i nie miała problemów żołądkowych. Każdego dnia odczuwała także o wiele więcej energii, niż podczas stosowania olejów w diecie. 

Zobacz także:  Codziennie przez rok jadła kurkumę. Efekty przerosły jej oczekiwania

Źródło: popsugar.co.uk