Zamknij

Przez 5 dni jadła tylko zupki chińskie. To wpłynęło na jej ciało i psychikę

27.09.2021 10:29
Przez 5 dni jadła tylko zupki chińskie. Jakie efekty zauważyła?
fot. Shutterstock

Zupki instant, zwane także zupkami chińskimi, to niezbyt zdrowy sposób żywienia. O tym, jak wpływają na wygląd i zdrowie, przekonała się ta dziennikarka.

Niektórzy ludzie potrafią zebrać się na odwagę dla dobra społeczeństwa. Jedna z dziennikarek przez tydzień jadła tylko fast foody, żeby wykazać, że są niezdrowe. Ta kobieta poszła jeszcze o krok dalej. Dziennikarka Hana Hong przeprowadziła eksperyment i przez 5 dni jadła wyłącznie zupki chińskie. Kobieta tym samym postanowiła sprawdzić, co w tym czasie może stać się z jej ciałem. Okazuje się, że regularnie spożywane zupki instant mogą wpłynąć nie tylko na nasz wygląd, ale również na naszą psychikę. Gdy zobaczycie, jakie efekty zauważyła kobieta, więcej nie zdecydujecie się na wprowadzenie takich posiłków do swojej diety. 

Zobacz także:  Przez tydzień piła sok z ogórków kiszonych. Jak to wpłynęło na jej ciało i wygląd?

Przez tydzień jadła tylko zupki chińskie. Jakie efekty zauważyła?

Dziennikarka Hana Hong przeprowadziła eksperyment, który polegał na jedzeniu przez 5 dni jedynie zupek instant. Kobieta efekty swojego testu opisała na portalu thehealthy.com. 

Żeby nie jeść całkiem niezdrowo, Hana swoje posiłki uzupełniała o różne zdrowsze dodatki, np. warzywa. Niemniej jednak każdy jej posiłek składał się przede wszystkim z zupki chińskiej. 

Na początku dziennikarka była całkiem zadowolona, ponieważ udało jej się zaoszczędzić pieniądze i nie musiała marnować czasu na gotowanie. Potem jednak rozpoczął się prawdziwy koszmar. 

Drugiego dnia wyzwania poczuła, że całkiem opadła z sił. Nie miała ochoty podnieść się z łóżka i cały czas była osowiała. Następny moment kryzysowy przyszedł czwartego dnia eksperymentu. Kobieta zaczęła odczuwać mdłości i nie miała apetytu, choć cały czas czuła się głodna. Towarzyszyło jej także ogromne pragnienie ze względu na dużą ilość soli w posiłkach. 

Wyniki eksperymentu okazały się zatem opłakane. Kobieta przez cały czas była przemęczona i chciała przesypiać całe dni. Co ciekawe, zupki chińskie wpłynęły także na jej psychikę. Była podirytowana i złościły ją nawet niepozorne rzeczy. Hana zauważyła również efekty w swoim wyglądzie - kobieta w ciągu zaledwie 5 dni schudła prawie 2 kg. Nie jest to zdrowa utrata wagi i na dłuższą metę może prowadzić do wielu groźnych chorób. 

Zobacz także:  Przez tydzień piła szoty z kurkumy. Jak to wpłynęło na jej ciało i wygląd?

Czy zupki chińskie tuczą i są zdrowe? 

Gdy już wiemy, jakie efekty jedzenia zupek chińskich zauważyła dziennikarka, warto zastanowić się, co mogłoby się wydarzyć, gdyby dłużej spożywała takie posiłki. Zupki instant nie wpływają korzystnie na nasze zdrowie - w składzie zawierają bowiem wiele chemicznych substancji oraz dużą ilość sodu.

Wiele osób zastanawia się, czy zupki chińskie tuczą. Jak widać, jedząc tylko takie potrawy, można schudnąć. Nie jest jednak tak, że są to niskokaloryczne produkty. Cała zupka może mieć 200-500 kcal, czyli mniej więcej tyle, ile pełnowartościowy posiłek. Nie nasyci nas jednak w podobny sposób, przez co szybko możemy stać się głodni. Jedząc zupki instant, narażamy się również na różne choroby - nadciśnienie, cukrzycę, schorzenia układu pokarmowego oraz wszelkiego rodzaju alergie. 

Zobacz także:  Sól jest bardzo szkodliwa dla naszego organizmu. Sprawdź, czym zastąpić ją w diecie

Źródło: thehealthy.com