Zamknij

Przez 100 dni nie myła włosów. Pokazała, jak wyglądały na początku i na końcu wyzwania

29.09.2021 14:26
Przez 100 dni nie myła włosów. Jakie efekty wyzwania zauważyła?
fot. Shutterstock

Niektóre kobiety nie boją się eksperymentów urodowych. Ta tiktokerka postanowiła podjąć wyzwanie i przez 100 dni nie myła włosów. Jakie efekty zauważyła?

Niektórzy ludzie nie wyobrażają sobie dnia bez mycia włosów. Inni myją głowę średnio co 2-3 dni. Są też jednak tacy, którzy nienawidzą tego robić i decydują się na ten krok niezwykle rzadko. Do tej grupy z pewnością należy ta tiktokerka. Dziewczyna postanowiła bowiem podjąć się wyzwania i... przez 100 dni nie myła włosów. Efektami tego eksperymentu pochwaliła się na swoim koncie na TikToku. Każdego dnia wyzwania publikowała filmiki, w których opisywała swoje obserwacje. Teraz to wszystko podsumowała.

Zobacz także:  Przez tydzień piła sok z buraka. Efekty jej nie zadowoliły

Przez 100 dni nie myła włosów. Jakie efekty wyzwania zauważyła?

Tiktokerka @emma_sky podjęła się odważnego wyzwania. Dziewczyna postanowiła przez 100 dni nie myć swoich długich włosów. Efektami podzieliła się natomiast z internautami. 

Właśnie minęło równo 100 dni odkąd tiktokerka rozpoczęła eksperyment. Przyszedł zatem czas na podsumowania. 

Bardzo dziękuję wszystkim. To była najbardziej szalona rzecz, jaką zrobiłam i sprawiliście, że dobrze się bawiłam - zwróciła się do swoich obserwatorów. 

Najciekawsze są jednak efekty wyzwania. Okazało się bowiem, że włosy Emmy tak naprawdę nie są w tak złej kondycji, jak można się było spodziewać. 

Dziewczyna ma długie, naturalnie pokręcone kosmyki. I choć nie stosowała do nich żadnych kosmetyków, w zasadzie pozostały w nienaruszonym stanie. Po 100 dniach są jedynie lekko przetłuszczone u nasady. 

Internauci są w szoku. Jedni nie mogą nadziwić się, że dziewczynie udało się utrzymać fryzurę w tak dobrym stanie. Inni natomiast twierdzą, że nie mogliby skończyć tego wyzwania, bo czuliby się brudni.

A wy dalibyście radę? 

Zobacz także:  Przez 5 dni jadła tylko zupki chińskie. To wpłynęło na jej ciało i psychikę

Co może się stać z włosami, gdy długo ich nie myjemy?

Eksperymenty związane z pielęgnacją włosów mogą być jednak bardzo groźne. Zbyt rzadkie mycie głowy może bowiem prowadzić do wielu chorób - począwszy od niepozornego łupieżu, aż na łojotokowym zapaleniu skóry skończywszy.

Warto zatem regularnie myć głowę, żeby pozbyć się z niej kurzu oraz szkodliwych mikroorganizmów - nie wspominając już o estetycznym wyglądzie. 

Zobacz także:  Te kosmetyki szkodzą naszej skórze. Wśród nich jest tusz wodoodporny i matowa pomadka

Źródło: thesun.co.uk/TikTok