Zamknij

Twoje włosy szybko się przetłuszczają? Wystarczy prosta zmiana w pielęgnacji

30.11.2020 11:03

Przetłuszczanie się włosów jest rzeczą naturalną, ale niektórzy z nas niestety zmagają się z tym bardziej niż inni. Okazuje się, że wystarczy zmienić sposób pielęgnacji.

Młoda dziewczyna z przetłuszczonymi włosami
fot. Shutterstock

Pielęgnacja włosów nie jest rzeczą łatwą, zwłaszcza gdy zmagamy się z mocno przetłuszczającymi się kosmykami. Istnieje kilka powodów, przez które skóra może wydzielać nadmierną ilość sebum. Są takie typy włosów, które po prostu mają tendencję do przetłuszczania. Wpływ na to może mieć także częsta aktywność fizyczna, a nawet noszenie czapki zimą. Jest to przypadłość, którą trudno wyeliminować, ale portal Yourtango.com przekonuje, że się da. Wystarczy zmienić sposób pielęgnacji włosów. Zobaczcie, na jaki.

Zobacz także: Sposoby na przetłuszczające się włosy - domowe i komercyjne

Przetłuszczanie włosów: ten sposób pielęgnacji włosów ci pomoże

Przetłuszczające się włosy bywają uciążliwe, ale są skuteczne sposoby na to, jak sobie z nimi poradzić.

Głównym powodem, przez który włosy się przetłuszczają, jest ich częste mycie. Dlatego też nie powinno się myć głowy codziennie, a w dni, gdy nie używamy szamponu, również jej nie moczyć. To jednak nie wszystko.

Warto zastosować jedną zasadę w pielęgnacji włosów, dzięki której twoje kosmyki o wiele dłużej pozostaną świeże. Ekspertka w rozmowie z Yourtango.com przekonuje, żeby użyć odżywki przed szamponem!

Większość z nas robi to oczywiście na odwrót, według zaleceń producentów. Gdy jednak najpierw nałożymy odżywkę, a dopiero później szampon, jej tłusta konsystencja całkowicie zostanie zmyta z naszych kosmyków.

Warto zatem zastosować do odżywki podobną zasadę jak w przypadku olejowania włosów. To sprawi, że dłużej pozostaną puszyste. 

Zobacz także: Ten eliksir na wypadające włosy kupisz za niecałe 4 zł. Spektakularne efekty zobaczysz już po miesiącu

loader

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.