Oceń
Zagęszczanie rzęs wykonywane jest przez profesjonalistę w salonie kosmetycznym. Istnieje wiele rodzajów zagęszczania i przedłużania rzęs – ważne, aby dobrać je do swoich potrzeb i oczekiwań. Na jakie zagęszczanie rzęs się zdecydować, aby osiągnąć naturalne efekty?
Zobacz także: Masz sztuczne rzęsy i o nie nie dbasz? To może się źle skończyć
Przedłużanie i zagęszczanie rzęs – gotowy szablon
Najpopularniejszą metodą przedłużania i zagęszczania rzęs są gotowe szablony. I choć wariantów szablonów jest wiele, metoda ta ma jedną podstawową wadę – efekt jest bardzo krótkotrwały. Takie rozwiązanie polecane jest na specjalną okoliczność – typu bal lub inna impreza.
Kolejną metodą zagęszczania rzęs są kępki rzęs. To nic innego jak składające się z kilku sztucznych rzęs "doczepki", które dokleja się do naturalnych rzęs klientki. Niestety ta metoda ma więcej wad – nie jest trwała, rzęsy nie układają się równo. Natomiast sam zabieg trwa krótko – w przeciwieństwie do metody rzęsy 1 do 1 czy innych objętościowych.
Zagęszczanie rzęs – metody 1:1, 2:1, 3:1
Zagęszczanie rzęs i przedłużanie ich metodą 1:1, 2:1, 3:1 to nic innego jak doklejanie do naturalnych rzęs odpowiedniej liczby tych sztucznych. Metody objętościowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem kobiet, gdyż dają długotrwałe efekty i naturalny wygląd. Najbezpieczniejszą metodą są rzęsy 1 do 1. Do 1 naturalnej rzęsy doklejana jest 1 jedwabna. Naturalne rzęsy nie są obciążane, a efekt wychodzi bardzo naturalnie. Z kolei rzęsy 2D czy rzęsy 3D stwarzają już ryzyko szybkiego wypadania i dodatkowo nadwyrężania naturalnych rzęs.
Zagęszczanie rzęs metodą "kocie oko"
Zagęścić rzęsy można także metodą "kocie oko". Polega ona na tym, że rzęsy doczepia się wyłącznie w zewnętrznych kącikach oczu. Wszystko po to, aby lekko zmienić kształt oka, wydłużyć rzęsy i podkręcić je. Właśnie dla efektu "kociego oka".
Zagęszczanie rzęs – zalety
Zagęszczanie rzęs u kosmetyczki ma wiele zalet:
- oczy wyglądają na większe
- sprawiają, że rzęsy są gęste, długie i podkręcone
- kobiety oszczędzają czas, który przeznaczały na makijaż
- nie trzeba malować rzęs, które są ciemne, gęste i długie
- nie mają wpływu na naturalne rzęsy – jeśli sztuczne rzęsy wykonane są z jakościowych, naturalnych materiałów
- spektakularny efekt utrzymuje się na rzęsach nawet 6 tygodni
Czy zagęszczanie rzęs jest bezpieczne?
Zagęszczanie rzęs jest bezpieczne. Używane są do niego naturalne produkty, dlatego ryzyko podrażnień jest znikome. Po aplikacji rzęs można korzystać z basenu i nosić soczewki. Należy jednak pamiętać o odpowiednim dbaniu o zagęszczone rzęsy – delikatnym, ale dokładnym demakijażu i rozczesywaniu ich. Wówczas efekt będzie się utrzymywał dłużej.
Zagęszczanie rzęs – cena, ile trwa zabieg
Zabieg przedłużania rzęs i zagęszczania trwa ok. 2 godzin. Jest więc przeznaczony dla osób o dużej cierpliwości. Trzeba za niego także sporo zapłacić od 200 zł, a samo uzupełnienie kosztuje ok. 100. Wszystko jednak zależy od długości i gęstości naturalnych rzęs. Efekt utrzymuje się nawet do 6 tygodni, jednak poleca się, aby uzupełniać rzęsy mniej więcej co 3 tygodnie.
Zagęszczanie rzęs poleca się szczególnie osobom, których rzęsy są bardzo jasne, rzadkie i krótkie. Żaden tusz do rzęs nie pozwoli im osiągnąć efekty tak gęstych i długich rzęs. Poza tym zaoszczędzą one czas, który do tej pory przeznaczały na codzienny makijaż. Metoda zagęszczania 1:1 da bardzo naturalne efekty, a metody 2D i 3D spektakularną metamorfozę wizerunku.
Zagęszczanie rzęs – przeciwwskazania
Zagęszczanie rzęs jest bezpieczne, ale trzeba brać pod uwagę cechy naszej skóry. Jedna jest bardziej wrażliwa, druga mniej, a jeszcze inna ma duże skłonności do alergii. Jakie są przeciwwskazania do zagęszczania rzęs?
- choroby skóry
- choroby alergiczne oczu
- brak rzęs
- zespół suchego oka
- jaskra, zaćma
- zapalenie spojówek
- jęczmień
- opryszczka na ustach
- uczulenie na klej do rzęs
Dlatego choć ryzyko wystąpienia alergii jest znikome, warto mieć z tyłu głowy takie "zagrożenie".
Najpopularniejszy makijaż na wiosnę 2018:
Autor: Paulina Ermel
Oceń artykuł