Zamknij

Zagęszczanie rzęs dla początkujących. Z jakiej metody skorzystać?

Paulina Ermel
12.06.2018
Aktualizacja: 21.01.2020 14:39

Większość kobiet marzy o długich, podkręconych i gęstych rzęsach. A rzadko która ma takie naturalne. Istnieją jednak proste sposoby na to, aby móc się takimi cieszyć. Zagęszczanie rzęs cieszy się coraz większym powodzeniem. Jaką metodę zagęszczania wybrać?

Zagęszczanie rzęs
fot. Shutterstock

Zagęszczanie rzęs wykonywane jest przez profesjonalistę w salonie kosmetycznym. Istnieje wiele rodzajów zagęszczania i przedłużania rzęs – ważne, aby dobrać je do swoich potrzeb i oczekiwań. Na jakie zagęszczanie rzęs się zdecydować, aby osiągnąć naturalne efekty?

Zobacz także: Masz sztuczne rzęsy i o nie nie dbasz? To może się źle skończyć

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs – gotowy szablon

Najpopularniejszą metodą przedłużania i zagęszczania rzęs są gotowe szablony. I choć wariantów szablonów jest wiele, metoda ta ma jedną podstawową wadę – efekt jest bardzo krótkotrwały. Takie rozwiązanie polecane jest na specjalną okoliczność – typu bal lub inna impreza.

Kolejną metodą zagęszczania rzęs są kępki rzęs. To nic innego jak składające się z kilku sztucznych rzęs "doczepki", które dokleja się do naturalnych rzęs klientki. Niestety ta metoda ma więcej wad – nie jest trwała, rzęsy nie układają się równo. Natomiast sam zabieg trwa krótko – w przeciwieństwie do metody rzęsy 1 do 1 czy innych objętościowych.

Zagęszczanie rzęs – metody 1:1, 2:1, 3:1

Zagęszczanie rzęs i przedłużanie ich metodą 1:1, 2:1, 3:1 to nic innego jak doklejanie do naturalnych rzęs odpowiedniej liczby tych sztucznych. Metody objętościowe cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem kobiet, gdyż dają długotrwałe efekty i naturalny wygląd. Najbezpieczniejszą metodą są rzęsy 1 do 1. Do 1 naturalnej rzęsy doklejana jest 1 jedwabna. Naturalne rzęsy nie są obciążane, a efekt wychodzi bardzo naturalnie. Z kolei rzęsy 2D czy rzęsy 3D stwarzają już ryzyko szybkiego wypadania i dodatkowo nadwyrężania naturalnych rzęs.

Zagęszczanie rzęs metodą "kocie oko"

Zagęścić rzęsy można także metodą "kocie oko". Polega ona na tym, że rzęsy doczepia się wyłącznie w zewnętrznych kącikach oczu. Wszystko po to, aby lekko zmienić kształt oka, wydłużyć rzęsy i podkręcić je. Właśnie dla efektu "kociego oka".

Zagęszczanie rzęs – zalety

Zagęszczanie rzęs u kosmetyczki ma wiele zalet:

  • oczy wyglądają na większe
  • sprawiają, że rzęsy są gęste, długie i podkręcone
  • kobiety oszczędzają czas, który przeznaczały na makijaż
  • nie trzeba malować rzęs, które są ciemne, gęste i długie
  • nie mają wpływu na naturalne rzęsy – jeśli sztuczne rzęsy wykonane są z jakościowych, naturalnych materiałów
  • spektakularny efekt utrzymuje się na rzęsach nawet 6 tygodni

Czy zagęszczanie rzęs jest bezpieczne?

Zagęszczanie rzęs jest bezpieczne. Używane są do niego naturalne produkty, dlatego ryzyko podrażnień jest znikome. Po aplikacji rzęs można korzystać z basenu i nosić soczewki. Należy jednak pamiętać o odpowiednim dbaniu o zagęszczone rzęsy – delikatnym, ale dokładnym demakijażu i rozczesywaniu ich. Wówczas efekt będzie się utrzymywał dłużej.

Zagęszczanie rzęs – cena, ile trwa zabieg

Zabieg przedłużania rzęs i zagęszczania trwa ok. 2 godzin. Jest więc przeznaczony dla osób o dużej cierpliwości. Trzeba za niego także sporo zapłacić od 200 zł, a samo uzupełnienie kosztuje ok. 100. Wszystko jednak zależy od długości i gęstości naturalnych rzęs. Efekt utrzymuje się nawet do 6 tygodni, jednak poleca się, aby uzupełniać rzęsy mniej więcej co 3 tygodnie.

Zagęszczanie rzęs poleca się szczególnie osobom, których rzęsy są bardzo jasne, rzadkie i krótkie. Żaden tusz do rzęs nie pozwoli im osiągnąć efekty tak gęstych i długich rzęs. Poza tym zaoszczędzą one czas, który do tej pory przeznaczały na codzienny makijaż. Metoda zagęszczania 1:1 da bardzo naturalne efekty, a metody 2D i 3D spektakularną metamorfozę wizerunku.

Zagęszczanie rzęs – przeciwwskazania

Zagęszczanie rzęs jest bezpieczne, ale trzeba brać pod uwagę cechy naszej skóry. Jedna jest bardziej wrażliwa, druga mniej, a jeszcze inna ma duże skłonności do alergii. Jakie są przeciwwskazania do zagęszczania rzęs?

Dlatego choć ryzyko wystąpienia alergii jest znikome, warto mieć z tyłu głowy takie "zagrożenie".

Najpopularniejszy makijaż na wiosnę 2018:

Autor: Paulina Ermel