Zamknij

Popełniasz te błędy podczas noszenia maseczki? Przez to możesz mieć problem z cerą

10.12.2020 12:12

Masz problemy ze skórą przez noszenie maseczki ochronnej? Postaraj się unikać tych błędów. 

Kobieta z kręconymi włosami w kurtce i maseczce ochronnej na ulicy
fot. Shutterstock

Czasy pandemii nie są łatwe. Dużym utrudnieniem są maseczki, które powinniśmy nosić dla dobra nas wszystkich. I choć są swoistą ochroną przed koronawirusem, niestety mają negatywny wpływ na naszą cerę. Już samo noszenie maseczki może powodować problemy ze skórą np. maskne. Okazuje się jednak, że każdego dnia popełniamy błędy, które dodatkowo sprawiają, że nasza cera może być w jeszcze gorszym stanie. Zobacz, czego powinieneś unikać, żeby jeszcze bardziej nie narażać swojej skóry na problemy związane z noszeniem maseczki.

Zobacz także: Masz problemy ze skórą przez noszenie maseczki? Wiemy, jak temu zaradzić

Problemy ze skórą przez maseczkę: unikaj tych błędów

Noszenie maseczki na twarzy nie jest dla nas rzeczą naturalną. To normalne zatem, że popełniamy błędy, które mogą nas słono kosztować.

Niektóre z nich są bardzo ryzykowne. Ściąganie maseczki z nosa, dotykanie jej rękami, wielokrotne noszenie bez uprania - te błędy są najgorsze, mogą bowiem sprawić, że zarazimy siebie lub innych.

Warto jednak zwrócić uwagę także na te rzeczy, które mają negatywny wpływ na naszą cerę. Jakich błędów powinieneś unikać, żeby nie dokładać skórze jeszcze więcej problemów?

1. Noszenie dwa razy tej samej maski

Oczywiście na rynku są dostępne maski wielorazowego użytku, które możemy nosić więcej niż raz, ale... dopiero po upraniu. W innym wypadku nie dość, że ryzykujesz zakażeniem, to jeszcze dostarczasz swojej skórze wielu zarazków. A ta bez wątpienia odpłaci ci się wypryskami. 

2. Zły wybór maseczki

Pozostańmy jeszcze na moment przy samej maseczce. Od początku pandemii mówi się, jak ważny jest dobór tej odpowiedniej. Najlepiej wybrać taką, która filtruje pyły i inne zanieczyszczenia. Dzięki temu do twojej skóry nie przedostaną się żadne szkodliwe substancje. 

3. Brak codziennej pielęgnacji twarzy

Codzienny rytuał pielęgnacyjny jest ważny dla naszej skóry, a w dzisiejszych czasach jeszcze bardziej należy o niego zadbać. Przepłucz twarz po ściągnięciu maseczki, używaj żelu do mycia i nie zapominaj o regularnym peelingu. Na koniec koniecznie stosuj kremy nawilżające.

4. Stosowanie produktów o zbyt mocnym składzie

Nakładając na twarz kosmetyki, warto zadbać o to, żeby dodatkowo nie obciążać cery. Unikaj produktów, które mają w składzie ciężkie substancje, np. nadtlenek benzoilu. Staraj się wybierać "lekkie kosmetyki" i pamiętaj, żeby nałożyć krem barierowy, zanim założysz maseczkę - dzięki temu ochronisz nieco swoją skórę

5. Nakładanie makijażu pod maseczkę

W dzisiejszych czasach makijaż i tak nie ma sensu. Oczywiście, jeżeli idziesz do pracy, nie jesteś w stanie zrobić wyjątku. Warto jednak zrezygnować z kosmetyków w innych sytuacjach, żeby nie obciążać dodatkowo skóry. 

Zobacz także: Jak dezynfekować maseczki ochronne wielorazowego użytku?

loader

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.