Zamknij

Codziennie przez miesiąc piła prawie 4 litry wody. Jakie efekty zauważyła?

22.10.2021 09:22
Piła prawie 4 litry wody codziennie przez miesiąc. Jakie efekty zauważyła?
fot. SHUTTERSTOCK

Regularne picie wody pozytywnie wpływa zarówno na nasze zdrowie, jak i wygląd. Jakiś czas temu pewna youtuberka postanowiła przeprowadzić eksperyment i codziennie przez 30 dni spożywała prawie 4 litry tego płynu. Jakie efekty zauważyła?

Ludzkie ciało aż w 60 proc. składa się z wody. Bez niej organizm jest w stanie przeżyć zaledwie kilka dni. Nic więc dziwnego, że lekarze i dietetycy tak często przypominają, żeby regularnie spożywać tego typu płyny.

Zobacz także:  Ważyła 120 kg i nie miała siły zajmować się dziećmi. Teraz zachwyca swoją metamorfozą

Picie wody pozytywnie oddziałuje na pracę mózgu i poziom energii w ciągu dnia, reguluje ciśnienie krwi, wzmaga koncentrację, zapobiega zaparciom, a także pomaga w odchudzaniu. Ponadto, o czym nie wszyscy wiedzą, dobrze wpływa także na wygląd naszego ciała. Sprawia, że skóra staje się odpowiednio nawilżona, jędrna i promiennie wygląda. 

Jakiś czas temu 23-letnia youtuberka Courtney Lundquist postanowiła przeprowadzić eksperyment, żeby na własnej skórze sprawdzić, jak na jej organizm i wygląd wpłynie regularne picie dużej ilości wody.

Piła prawie 4 litry wody codziennie przez miesiąc

Courtney zrobiła sobie 30-dniowy "challenge", podczas którego codziennie spożywała prawie 4 litry wody. O efektach miesięcznego wyzwania opowiedziała w 10-minutowym filmie.

Jak podaje portal abczdrowie.pl, Courtney Lundquist wyjaśniła, że zaczynała pić wodę od razu po przebudzeniu, a kończyła na dwie godziny przed pójściem spać. Wszystko po to, żeby nie wstawać w nocy do toalety. Dodała, że nigdy wcześniej nie czuła takiego parcia na pęcherz jak podczas tego eksperymentu.

Youtuberka przyznała, że było to dość problematyczne, szczególnie jeśli spędzała czas poza domem. W pewnym momencie zaczęła spotykać się z przyjaciółmi wyłącznie w miejscach, gdzie nieopodal znajdowała się toaleta. 

Zobacz także:  Na 6 tygodni zrezygnowała z każdego rodzaju oleju. To znacznie wpłynęło na jej wygląd

Codziennie przez miesiąc piła prawie 4 litry wody. Jakie efekty zauważyła?

Courtney Lundquist w opublikowanym filmie przyznała, że eksperyment wpłynął pozytywnie zarówno na jej zdrowie, jak i wygląd. Zaczęła odczuwać więcej energii do życia i była mniej zmęczona w ciągu dnia.

Ponadto jej skóra stała się doskonale nawilżona i jędrna, a cera promienna. Przed kuracją youtuberka wielokrotnie narzekała na opuchliznę i worki pod oczami. Po wyzwaniu zauważyła, że cienie są o wiele mniej widoczne.

Eksperyment uświadomił 23-latce, jak ważne jest regularne spożywanie wody. Jak sama przyznała, po zakończeniu kuracji nie zamierza rezygnować z picia tego typu płynów w większych ilościach.

Zobacz także:  Codziennie przez miesiąc jadła owsiankę. Jak to wpłynęło na jej zdrowie i ciało?

RadioZET.pl/abczdrowie.pl