Zamknij

Jak najlepiej zadbać o włosy zimą? Fryzjer Meghan Markle zdradził prosty sposób

14.12.2020 08:57

Pielęgnacja włosów zimą jest szczególnie trudna. Fryzjer Meghan Markle zdradził prosty sposób, jak zadbać o fryzurę podczas mrozów.

Meghan Markle w czerwonej sukni i z długimi, rozpuszczonymi włosami
fot. SplashNews.com/East News

Meghan Markle zawsze ma piękne i zadbane włosy. To zasługa wielu specjalistów, którzy zajmują się jej kosmykami. Jednym z nich był George Northwood, który odpowiadał m.in. za jej fryzurę podczas ślubu z Harrym i często zajmował się jej włosami, gdy ta była księżną Sussex. W rozmowie z amerykańskim wydaniem magazynu "Vogue" zdradził sposób na to, co zrobić, żeby zimą wciąż cieszyć się pięknymi włosami. Ich pielęgnacja o tej porze roku jest bowiem mocno utrudniona, co zauważył sam ekspert, patrząc na włosy swoich klientek.

Zobacz także: Oto najpopularniejsze mity urodowe. Przynoszą więcej szkody niż pożytku

Pielęgnacja włosów zimą: fryzjer Meghan Markle zdradził prosty sposób

Fryzjer Meghan Markle zdradził sekret jej pięknych włosów. Tym samym wskazał, co jest największym błędem kobiet podczas stylizacji fryzur. 

Okazuje się, że większość z nas niepotrzebnie używa prostownicy i suszarki do włosów. Ekspert twierdzi, że najlepiej pozostawić włosy do naturalnego wyschnięcia, zwłaszcza zimą.

Po pierwszym okresie izolacji zauważyłem poprawę stanu włosów wielu moich klientek. Częściowo wynikało to z tego, że nie używały suszarek i prostownic. Suszenie na powietrzu jest najlepszym, co możesz zrobić dla swoich włosów. Pasma stają się zdrowsze i mocniejsze, a także nie są aż tak przesuszone - wyjaśnił Northwood w rozmowie z magazynem "Vogue". 

Fryzjer Meghan zdradził też, jak ukryć ewentualne mankamenty włosów. Okazuje się, że jest jedno uczesanie, które może sprawdzić się o każdej porze roku i w różnych okolicznościach. I właśnie je najczęściej wykonywał na głowie księżnej. 

Jednym z najbardziej kultowych uczesań Meghan są nonszalanckie, lekko niesforne fale. Dyskretnie podkręcone włosy ukryją wszelkie mankamenty, takie jak niepodcięte końcówki - dodał. 

Ekspert podkreślił też, że zimą warto zadbać o odpowiednie odżywienie włosów. Dlatego należy przynajmniej raz w tygodniu nakładać na głowę maskę odżywczą. 

Zobacz także: Twoje włosy szybko się przetłuszczają? Wystarczy prosta zmiana w pielęgnacji

loader

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.