Oceń
Paznokcie żelowe to doskonała propozycja dla kobiet, które chcą mieć piękne paznokcie, ale bez konieczności poświęcania na nie dużej ilości czasu. To alternatywa do paznokci hybrydowych i paznokci tytanowych. To także opcja dla kobiet, które same mają słabe i łamliwe paznokcie. Można je zrobić w salonie kosmetycznym lub w domu. Efekt utrzymuje się nawet przez kilka tygodni. Kiedy odrosną, wystarczy je odpowiednio uzupełnić. Należy jednak również pamiętać o tym, żeby po zdjęciu paznokci żelowych dać im chwilę odpocząć i w tym czasie stosować odżywkę do paznokci, która je zregeneruje.
Rodzaje paznokci żelowych
Paznokcie żelowe można zrobić za pomocą specjalnego szablonu – wówczas paznokieć modelowany jest od razu na naszej płytce, ale przedłużany szablonem. Można też żelem pokryć wcześniej założony na paznokieć tips.
Jak zrobić paznokcie żelowe
Paznokcie żelowe najczęściej wykonuje się w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. Ale można także założyć je w domu. Trzeba się liczyć z tym, że zarówno wizyta w gabinecie, jak i samodzielny zabieg są przede wszystkim czasochłonne. Ale efekty utrzymują się długo i są satysfakcjonujące.
Co jest potrzebne do założenia paznokci żelowych
- szablon lub tipsy
- jeżeli tipsy to także klej do tipsów
- pilniki
- żel – jedno- bądź trzyfazowy
- pędzelek do nakładania żelu
- cleaner – płyn do przemywania powstałej na paznokciu masy
- lampa UV
- jeżeli zakładamy najpierw tipsy, potrzebujemy gilotynki do ich skracania
- płyn dezynfekujący
- oliwka do natłuszczenia skóry wokół paznokcia
Jak zrobić paznokcie żelowe w domu
- piłujemy paznokcie na pożądany kształt, czyścimy płytkę, natłuszczamy ją i matowimy
- odsuwamy skórki
- szablon lub tips dopasowujemy do naszej płytki
- na tipsy nakładamy żel, szablonem modelujemy żel – warstwy muszą być cienkie. Pierwsza tworzy kształt paznokcia, druga go profiluje, a trzecia jest warstwą wykończeniową
- każdą warstwę utwardzamy lampą UV i przemywamy cleanerem
- po utwardzeniu drugiej warstwy piłujemy paznokieć na ostateczny kształt
- smarujemy skórę oliwką
- w przypadku korzystania z tipsów: naklejamy tipsy, skracamy je gilotynką i piłujemy. Następnie matowimy, aby żel się lepiej trzymał i dopiero go nakładamy.
Jak zdjąć paznokcie żelowe
Najczęściej takie paznokcie spiłowuje się całkowicie pilnikiem. Trzeba to jednak robić delikatnie, ale z wprawą, aby nie zniszczyć własnej płytki paznokcia.
Paznokcie żelowe rosną razem z naszym paznokciem, dlatego należy je co 2-4 tygodnie uzupełniać.
Ile kosztuje założenie paznokci żelowych w salonie?
Kosztują one zwykle 100-150 złotych. Uzupełnienie zaczyna się od 90.
Zalety paznokci żelowych
- są trwałe
- są dobrym rozwiązaniem dla słabych i kruchych paznokci – pod żelem płytka normalnie rośnie, a jest jednocześnie chroniona przed różnymi negatywnymi czynnikami
- taki manicure nie odpryskuje i nie widać na nim rys
- paznokcie nie żółkną
- szeroki wachlarz możliwości malowania
W tym sezonie królują żelowe paznokcie w najróżniejsze wzory. Odchodzimy od jednokolorowej płytki i eksperymentujemy. Dzięki temu, że paznokcie żelowe są twarde i dobrze wyprofilowane, łatwo się je maluje. Proponujemy spróbować manicure w kwiaty albo pokombinować z różnymi wariantami manicure francuskiego. W profesjonalnych drogeriach znajdziemy szereg marek, które oferują lakiery do malowania paznokci żelowych.
Paznokcie żelowe czy paznokcie hybrydowe?
Trudno o jednoznaczną odpowiedź na pytanie, która z aplikacji jest lepsza. Paznokcie żelowe można założyć na każdy rodzaj paznokcia – nawet na ten słaby i zniszczony. W ten sposób można naturalny paznokieć zregenerować. To najtrwalsza z aplikacji paznokci.
Z kolei zakładanie paznokci hybrydowych jest najbardziej zbliżone do aplikacji normalnego lakieru do paznokci. Ich trwałość jest krótsza niż żelowych paznokci – utrzymują się ok. 2 tygodni. Aby zrobić paznokcie hybrydowe trzeba też mieć względnie zdrową własną płytkę paznokcia. Alternatywną wersją takiego zabiegu jest zakładanie paznokci tytanowych.
Wszystko zależy od tego, jakim efektem chcesz się cieszyć i ile czasu na założenie paznokci poświęcić. Paznokcie żelowe mogą być bardzo dobrym pomysłem.
Najmodniejsze wzorki na paznokcie:
Autor: Paulina Ermel
Oceń artykuł