Zamknij

Parafina kosmetyczna - sposób na piękną i zdrową skórę

Martyna Wojciechowska
29.05.2018 15:40
Parafina kosmetyczna
fot. Shutterstock

Parafina kosmetyczna to preparat, dzięki któremu skóra twoich dłoni i stóp będzie odpowiednio odżywiona i wypielęgnowana. Parafina kosmetyczna to środek, którego używały nasze prababcie i wciąż nie traci na popularności. Parafina kosmetyczna ma wiele zastosowań, o których do tej pory mogłaś nie wiedzieć. Najwyższy czas nadrobić zaległości!

Parafina kosmetyczna to bezbarwna, oleista mieszanina ciekłych alkanów. Jest ona pozyskiwana z procesu destylacji ropy naftowej. Można stosować ją osobno, jednak najczęściej dodawana jest do kosmetyków. Możesz znaleźć ją w mleczkach, kosmetykach ochronnych i balsamach do ciała.

Parafina kosmetyczna jest nie tylko skuteczna, ale i łatwo dostępna - kupisz ją praktycznie w każdej aptece. 400 ml parafiny kosztuje około 10 zł. Parafina kosmetyczna, tworząc swojego rodzaju warstwę ochronną, sprawia, że skóra staje się wygładzona, nawilżona i wyraźnie zmiękczona już po pierwszym użyciu.

Jak się okazuje, preparat ten nie wywołuje alergii i podrażnień. Dzięki temu może być używana przez każdego, niezależnie od rodzaju skóry.

Zobacz także: Możesz zapomnieć o hybrydzie! Te lakiery z Rossmanna ją zastąpią

Parafina kosmetyczna - właściwości i zastosowanie

Wyróżniamy dwa rodzaje parafiny kosmetycznej: ciekły i miękki. Parafina ciekła używana jest do przygotowania maseczek na twarz i dekolt, olejków do kąpieli. Zaś parafina miękka wykorzystywana jest do pomadek, sztucznej wazeliny i kremów.

Parafina kosmetyczna jest nie tylko doskonałym kosmetykiem, ale też posiada właściwości lecznicze. Dzięki swoim właściwościom wykorzystywana jest w termoterapii, oddając pacjentowi energię cieplną. Ponadto stosuje się ją w opatrunkach okrężnych w celu wywołania ucisku tkanek. Parafina stosowana jest też w przypadku urazów stawów i mięśni oraz w przypadku zwiotczałej skóry, aby nadać jej elastyczność.

Parafina na dłonie

Parafinę kosmetyczną często używa się podczas domowych zabiegów. Szczególnie poleca się ją podczas zabiegów pielęgnacyjnych dłoni i stóp. Parafina na dłonie to prawdziwy hit. Na początku umyj dokładnie ręce i je wysusz. Później zastosuj peeling na skórę dłoni, a następnie nałóż na nią maseczkę lub krem odżywczy. Na koniec zamocz całe dłonie w ciekłej parafinie i nałóż na nie rękawiczki foliowe i frotte. Po 20 minutach zdejmij je i gotowe. Podobny zabieg możesz na stopy.

Polecamy też okłady z parafiny. Dzięki swoim właściwościom parafina otwiera pory na skórze, poprawia wchłanianie innych substancji odżywczych i poprawia krążenie krwi. Parafinę kosmetyczną możesz stosować też do kąpieli. W tym przypadku doskonale sprawdzi się olejek parafinowy.

Zobacz także: Pierwszy raz zobaczyła swoją twarz bez dużych i ciemnych znamion. Ogromna zmiana!

Parafina kosmetyczna - przeciwwskazania

Parafina kosmetyczna jest powszechnie używanym kosmetykiem, jednak nie każdemu się ją poleca. Jeżeli cierpisz na poniższe schorzenia, zrezygnuj ze stosowania parafiny.

  • egzema,
  • grzybica i inne choroby skóry,
  • choroby paznokci,
  • niewydolność krążenia.

Parafina kosmetyczna polecana jest przez kosmetyczki i dziewczyny na forach internetowych.

Gorąco polecam zabieg parafinowy na dłonie, nie tylko z racji tego, że jestem kosmetyczka. Zabieg taki świetnie nawilża, odżywia i wygładza dłonie. Zabieg jest szczególnie przyjemny późną jesienią, zimą i wczesną wiosną, bo świetnie rozgrzewa i pobudza krążenie. Może być również wykonywany na stopach - napisała jedna z użytkowniczek na forum.

A wy stosowałyście kiedyś parafinę kosmetyczną?

Autor: Martyna Wojciechowska