Zamknij

Oxybrazja - sposób na zdrową i piękną skórę. Sprawdź, na czym polega ten zabieg!

28.01.2019 13:34
Oxybrazja
fot. Shutterstock

Oxybrazja to zabieg wykonywany w salonach kosmetycznych, którego zadaniem jest rewitalizacja skóry poprzez złuszczenie martwego naskórka. Do jego wykonania potrzebne jest specjalistyczne urządzenie. Poznaj szczegóły i sprawdź, jakie efekty uzyskasz, stosując ten zabieg.

Oxybrazja, nazywana również peelingiem wodno-tlenowym oraz mikrodermabrazją tlenową, jest w pełni bezpiecznym zabiegiem pielęgnacyjnym, który w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością. Polega on na użyciu silnego strumienia soli fizjologicznej i tlenu. Oxybrazja działa jak peeling mechaniczny, jednak zapewnia trwalsze efekty. Zwykle wykonuje się ją w okresie letnim.

Oxybrazja - przebieg

Przed zabiegiem należy dokładnie umyć twarz. Po obejrzeniu skóry kosmetyczka powinna dobrać odpowiedni strumień rozproszenia soli fizjologicznej emitowanej pod ciśnieniem sprężonego powietrza. Często przed rozpoczęciem oxybrazji, wykonuje się też delikatny peeling enzymatyczny, który ma zapewnić jeszcze większą skuteczność działania oxybrazji, a dokładniej pozwoli składnikom aktywnym lepiej wniknąć w skórę.

Do 2 godzin po zabiegu pacjent może odczuwać lekkie pieczenie. Kilka dni po zabiegu skóra powinna się w pełni zregenerować.

Zabieg trwa około 30 minut.

Oxybrazja - zastosowanie

Oxybrazja zapewnia kilka podstawowych korzyści w pielęgnacji skóry. Powinny ją stosować przede wszystkim te osoby, które zauważyły u siebie pierwsze zmarszczki na twarzy i narzekają na brak jędrności skóry. Oto efekty jakich możesz spodziewać się po kilku zabiegach:

  • złuszczenie zrogowaciałego naskórka,
  • wygładzenie i odżywienie skóry,
  • nawilżenie skóry,
  • poprawa jędrności i elastyczności skóry.

Oxybrazja - przeciwwskazania

Oxybrazję mogą stosować osoby w każdym wieku. Jednak istnieje kilka przeciwwskazań, które warto wziąć sobie do serca. Oto one:

  • trądzik różowaty,
  • choroby nowotworowe skóry,
  • zakażenie wirusowe, grzybicze, bakteryjne,
  • skłonność do powstawania bliznowców,
  • wykonane zabiegi chirurgiczne na obszarze, który ma zostać poddany mikrodermabrazji (do 2 miesięcy przed planowanym zabiegiem).

Oxybrazja - efekty

Już po pierwszym zabiegu oxybrazji skóra nabierze zdrowego wyglądu i jędrności. Jednak najlepsze efekty osiągniesz, stosując go regularnie - najlepiej co 3-4 tygodnie. Twoja cera będzie lśniąca, gładka i nawilżona jak nigdy dotąd!

Pamiętaj jednak o zdrowych nawykach pielęgnacyjnych, które utrwala efekty oxybrazji. Pij dużo wody, dokładnie zmywaj makijaż i 2 razy dziennie (rano i wieczorem) stosuj krem przeznaczony do twojego typu cery.

Zagłosuj

Czy robiłaś kiedyś kosmetyki w domu?

Liczba głosów:

Kosmetyki dotleniające to prawdziwy hit. Sprawdź przegląd najlepszych propozycji!