Zamknij

To najpiękniejsza kobieta na świecie. Zdaniem naukowców jej twarz jest niemal idealna

03.08.2022 09:24

Nie ma ludzi perfekcyjnych. Uczeni stwierdzili jednak, że twarz tej znanej aktorki jest bliska starożytnemu ideałowi piękna. Zobacz, o kogo chodzi.

Oto najpiękniejsza kobieta na świecie. Ta znana aktorka ma niemal idealną twarz
fot. Shutterstock

Na świecie jest wiele pięknych aktorek. Angelina Jolie, Jessica Alba, Charlize Theron, Jennifer Aniston - możemy tak wymieniać bez końca. Każdy ma swój ideał piękna, a o gustach nie powinno się dyskutować. Twarz jednej znanej kobiety została jednak uznana za perfekcyjną i to przez naukowców. Ich zdaniem jest ona niemal idealna według opracowanego przez starożytnych Greków kanonu piękna. Zobaczcie, kto może poszczycić się tytułem najpiękniejszej kobiety na świecie. Zgadzacie się z tym werdyktem? 

Zobacz także: Ten aktor ma najprzystojniejszą twarz. Została uznana za ideał męskości

Oto najpiękniejsza kobieta na świecie. Ta znana aktorka ma niemal idealną twarz

Portal tccandler.com co roku przygotowuje zestawienie 100 najpiękniejszych twarzy świata - zarówno wśród kobiet, jak i spośród mężczyzn. Właśnie dzięki temu możemy dowiedzieć się, która aktorka jest najpiękniejsza na świecie. 

Okazuje się, że najbardziej perfekcyjne rysy twarzy ma... Amber Heard. Choć była żona Johnny'ego Deppa jest dziś bardzo kontrowersyjną postacią, nie można jej odmówić zjawiskowego wyglądu. Jest piękną blondynką o - jak się teraz okazuje - niemal idealnej buzi.

Naukowcy z Centre For Advanced Facial Cosmetic and Plastic Surgery porównali twarze wielu znanych kobiet i zestawili je ze starożytnym kanonem piękna. Wzięli pod uwagę ich oczy, brwi, nos, usta, podbródek, szczękę oraz kształt twarzy. Tym samym to właśnie Amber Heard pokonała konkurencję. 

Zobacz także: Aleksandra Klepaczka zdobyła tytuł Miss Polski 2022. Tak wygląda najpiękniejsza Polka

Amber Heard ma najpiękniejszą twarz na świecie

Zdaniem uczonych twarz Amber Heard jest idealna w niemal 92 procentach. Aktorka została zdeklasowana tylko w trzech kategoriach: brwi, oczu i ust.

Jeżeli chodzi o najpiękniejsze brwi na świecie, ich posiadaczką okazała się Kim Kardashian. Scarlett Johansson ma najbardziej hipnotyzujące oczy, a idealne usta należą do Emily Ratajkowski.

Co o tym sądzicie? 

Zobacz także: Internauci uważają, że ma najpiękniejszą twarz na świecie. Modelka ma zaledwie 16 lat

loader
Gwiazdy bez makijażu. Te panie nie boją się pokazać w naturalnym wydaniu
15 Zobacz galerię
fot. VIPHOTO/East News

Źródło: tccandler.com