Zamknij

Opalasz rozstępy na udach? Nie mamy dla ciebie dobrych wieści

07.07.2021 12:28

Wiele kobiet opala swoje rozstępy na udach, nie zastanawiając się nad konsekwencjami, które mogą się z tym wiązać. Chcesz dowiedzieć się, czy jest to bezpieczne dla skóry? Sprawdź, co na ten temat mówią specjaliści.

opalanie
fot. Shutterstock

Niektórym z nas wydaje się, że dzięki opalaniu rozstępy na skórze staną się mniej widoczne lub całkowicie znikną. Jeżeli też tak uważasz, najwyższy czas wyprowadzić cię z błędu. Obalamy najczęstsze mity na temat wystawiania ciała na słońce.

Opalanie rozstępów - jaki to ma wpływ na skórę?

Dzięki kąpielom słonecznym nasza skóra nabiera oliwkowego odcienia, a to sprawia, że wygląda zdrowo i apetycznie. Okazuje się jednak, że nie zawsze opalanie wychodzi nam na dobre. Zdaniem kosmetologów i dermatologów powinnyśmy unikać słońca szczególnie wtedy, gdy mamy rozstępy. Zastanawiacie się dlaczego?

Rozstępy, tak jak blizny, nie zmieniają swojego odcienia pod wpływem działania promieni słonecznych. Jeżeli się opalimy, białe lub czerwone linie będą więc kontrastować z oliwkową skórą. Przez to staną się bardziej widoczne na ciele. Ale to nie wszystko. Zdaniem ekspertów w miejscu tych niedoskonałości mogą pojawić się dodatkowo przebarwienia. W ten sposób uzyskamy jeszcze gorszy efekt.

Zobacz także: Ten krem brązujący z Rossmanna jest hitem. Nawilża, nie zostawia plam i ma przystępną cenę

Pielęgnacja rozstępów latem

Pamiętaj, aby latem stosować na skórę kremy z wysokim filtrem, najlepiej SPF 50. Poza tym warto używać regularnie balsamów lub olejków na rozstępy. Doskonale sprawdzą się też domowe preparaty, które pomagają w walce z tymi niedoskonałościami.

loader

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.