Zamknij

Olejek z drzewa herbacianego - kiedy i jak go stosować?

20.08.2018
Aktualizacja: 21.01.2020 14:28

Olejek z drzewa herbacianego stosowany jest od wieków i wciąż nie traci na popularności. Ten wszechstronny naturalny produkt ma zarówno właściwości lecznicze, jak i pielęgnacyjne. Jest on łatwo dostępny, stosunkowo niedrogi i wielofunkcyjny. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie zapewnia on rezultaty.

Olejek z drzewa herbacianego
fot. Shutterstock

Olejek z drzewa herbacianego pozyskuje się z liści drzewokrzewu o łacińskiej nazwie Melaleuca alternifolia, rosnącej na terenie Australii. Okłady z liści tej rośliny leczą rany i oparzenia na skórze, ale to nie jedyne jej zalety.

Olejek z drzewa herbacianego ma jasnożółty kolor i dosyć intensywny zapach. Za 10 ml zapłacisz od 10 do 15 zł. Poznaj szczegóły na temat efektów, jakie daje regularne stosowanie tego produktu.

Zobacz także: Olejek rycynowy na paznokcie - jak działa i kiedy go używać?

Olejek z drzewa herbacianego - zastosowanie

Olejek z drzewa herbacianego nie uczula i jest w pełni bezpieczny. Można go stosować:

 • w przypadku problemów skórnych,
 • przy problemach jamy ustnej i przy paradontozie,
 • przy infekcjach i chorobach górnych dróg oddechowych,
 • przeciwko owadom,
 • do pielęgnacji stóp,
 • do prania jako środek odkażający, np. dziecięce pieluszki.

Olejek z drzewa herbacianego powinien być używany szczególnie przez osoby o cerze tłustej, trądzikowej, z infekcjami grzybicznymi. Ma on 3 istotne właściwości:

 • antyseptyczne,
 • dezynfekujące,
 • przeciwzapalne.

Olejek z drzewa herbacianego na trądzik

Trądzik to zmora wielu osób. Możesz sobie z nim poradzić, stosując olejek z drzewa herbacianego. Możesz go stosować jako zamiennik kremu (stosuj go na twarz, szyje i dekolt), w połączeniu z innymi kosmetykami (np. z balsamem lub kremem).

Warto też używać go (wystarczy kilka kropli) w połączeniu z glinką do twarzy. Taka maseczka zahamuje produkcje sebum. Stosuj ją raz w tygodniu, a niebawem zauważysz pierwsze efekty. Wypryski przestaną się pojawiać.

Poleca się też stosowanie olejku z drzewa herbacianego w formie parówki na twarz. Wlej do miski ciepłą wodę, a następnie dodaj do niej kilkanaście kropli olejku. Następnie nachyl oczyszczoną twarz nad miską i poczekaj 10-15 minut. Dzięki temu odświeżysz cerę i oczyścisz pory.

Ponadto olejek z drzewa herbacianego zapewnia też działanie terapeutyczne. Można go stosować podczas masażu, kąpieli, inhalacji i aromatyzacji powietrza.

Olejek z drzewa herbacianego na stopy

Olejek z drzewa herbacianego stosuje się też na skórę stóp. Możesz używać go osobno lub w połączeniu z innymi kosmetykami (balsamami, kremami) do pielęgnacji skóry stóp. Używa się go w przypadku:

 • pękających pięt,
 • grzybicy stóp,
 • grzybicy paznokci.

Olejek z drzewa herbacianego nakładaj na stopy raz dziennie. Możesz też czasami przygotować kąpiel stóp na bzie olejku. Wystarczy dodać około 30 kropli produktu do ciepłej wody, a następnie zanurzyć w roztworze stopy przynajmniej na kilkanaście minut.

Zobacz także: 5 powodów, dla których warto stosować olejek rycynowy na twarz