Oceń
Olejek ylang ylang to olejek eteryczny, który można stosować na wiele różnych sposobów. Ma szereg cennych właściwości. Działa nie tylko zdrowotnie, ale można też wykorzystać go w celach pielęgnacyjnych. Jakie właściwości ma olejek ylang ylang? Zobaczcie.
Olejek ylang ylang - właściwości
Olejek ylang ylang można wykorzystać w celach pielęgnacyjnych - nadaje się do pielęgnacji skóry tłustej, ale też świetnie sprawdza się jako afrodyzjak czy środek działający relaksująco. Oto najcenniejsze właściwości olejku ylang ylang:
- łagodzi stres, działa relaksująco
- poprawia humor
- reguluje produkcję sebum, dzięki czemu sprawdza się w przypadku cery tłustej
- sprawdza się w przypadku skóry, która się łuszczy i jest wysuszona
- rozprawia się z trądzikiem i innymi problemami skórnymi
- wspomaga gojenie się ran
- działa jako afrodyzjak
- wspomaga walkę z bezsennością
Olejek ylang ylang - działanie
Olejek ylang ylang działa przede wszystkim relaksująco i koi nerwy. Wykorzystywany jest w aromaterapii u osób, które nie radzą sobie ze stresem, a nawet mają epizody depresyjne. Dlatego też olejek ylang ylang stosuje się w aromaterapii u osób z załamaniem nerwowym. Jest to skuteczny poprawiacz humoru i środek uspokajający.
Olejek ylang ylang ma również szereg właściwości pielęgnacyjnych. Przede wszystkim ma działanie przeciwłojotokowe. Reguluje poziom sebum, więc sprawdza się w pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej. Rozprawia się z trądzikiem i tego typu niedoskonałościami - zapobiega powstawaniu kolejnych wyprysków. W dodatku świetnie radzi sobie ze skórą łuszczącą się. Co ciekawe, nadaje się również do pielęgnacji włosów przetłuszczających się i mających skłonność do łupieżu. Może być domowym sposobem na łupież
Zobacz także: Szczotkowanie na sucho lepsze niż peeling? Zobaczcie, jak działa
Olejek ylang ylang to także skuteczny środek na rany i oparzenia. Przyspiesza proces gojenia się skóry i jej regeneracji. Działa również antybakteryjnie i odkażająco. Warto zatem mieć go w domu, gdyż przyda się w najmniej spodziewanych okolicznościach.
Specyfik ten można wykorzystywać również jako składnik domowego antyperspirantu. Zabija bakterie odpowiadające za rozkładanie potu, a ten proces z kolei powoduje przykry zapach. Olejek ylang ylang w dodatku pięknie pachnie!
Olejek ylang ylang - przeciwwskazania
Olejek ylang ylang powinien być stosowany po wcześniejszym rozcieńczeniu. Przed pierwszym zastosowaniem warto też sprawdzić, czy nie jesteśmy na niego uczuleni. Olejek ten może działać drażniąco na osoby wrażliwe na intensywne zapachy. Kiedy się do niego przyzwyczaimy, możemy zwiększać jego zawartość w kosmetykach, które stosujemy. Olejek ylang ylang nie jest wskazany również dla kobiet w ciąży, dla osób o niskim ciśnieniu. Można go również przedawkować! Wówczas pojawiają się nudności, bóle głowy i senność.
Jest to jednak specyfik o bardzo szerokim zastosowanie w pielęgnacji i kosmetyce. Olejek ylang ylang jest w stu procentach naturalny, a jego funkcjonalność sprawia, że warto mieć go w domu.
Aby skóra jak najdłużej cieszyła się sprężystością i dobrą kondycją, wymaga dokładnej i prawidłowej opieki. Jak ją pielęgnować? Przede wszystkim wystrzegając się tych 10 błędów!
Oceń artykuł