Oceń
Olejek do cery naczynkowej to produkt, który zminimalizuje widoczność pajączków lub nawet całkowicie je wyeliminuje. Dzięki jego właściwościom wzmacniającym, uszczelniającym i ochronnym wygląd i kondycja cery wyraźnie się poprawiają pod warunkiem, że produkt ten stosujemy regularnie i we właściwy sposób. Poznajcie szczegóły.
Olejek do cery naczynkowej - działanie
Olejek do cery naczynkowej dzięki wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych nienasyconych, witamin oraz składników mineralnych łagodzi nadwrażliwą skórę, usuwa rumieńce na policzkach, przywracając cerze naturalny, zdrowy koloryt.
Olejek do cery naczynkowej ma w składzie związki o właściwościach antyoksydacyjnych. Należą do nich flawonoidy (wśród nich kwercetyna), karotenoidy, witaminy E i C. Przeciwutleniacze zawarte w olejku neutralizują wolne rodniki, które przyczyniają się do uszkadzania włókien kolagenowych.
Olejek do cery naczynkowej powinien zawierać 3 rodzaje kwasów odpowiedzialnych za łagodzenie stanów zapalnych. Zaliczamy do nich: kwas punikowy, kwas eikozadienowy i laurynowy.
Sprawdź też, jak działają: olejek rycynowy, olej jojoba i olejek arganowy na włosy.
Olejek do cery naczynkowej - który najlepszy?
Oczywiście nie każdy olejek nadaje się do cery naczynkowej. Poniżej przedstawiamy listę produktów, które będą dla ciebie najlepsze:
- olejek rokitnikowy,
- olejek z nasion dzikiej róży,
- olejek z nasion truskawki,
- olejek z pestek malin,
- olejek z nasion opuncji figowej,
- olejek z kiełków pszenicy,
- olejek z nasion czarnuszki siewnej.
Wszystkie powyższe olejki należy stosować bezpośrednio na oczyszczoną cerę najlepiej 2-3 razy w tygodniu. Efekty będą widoczne już po kilku użyciach.
Zobacz także: Olej abisyński - sposób na piękną skórę i włosy. Sprawdź, jak go stosować
Aby skóra jak najdłużej cieszyła się sprężystością i dobrą kondycją, wymaga dokładnej i prawidłowej opieki. Jak ją pielęgnować? Przede wszystkim wystrzegając się tych 10 błędów!
Oceń artykuł