Zamknij

Ten naturalny olejek ujędrnia i odżywia skórę, a do tego... chroni ją w okresie jesienno-zimowym!

22.10.2020 13:17

Istnieje naturalny olejek, który odżywia i ujędrnia skórę, a dodatkowo chroni ją w okresie jesienno-zimowym. Pewnie doskonale go znacie. To olejek arganowy.

Piękna dziewczyna z ładną cerą jesienią
fot. Shutterstock

Pielęgnacja twarzy jesienią i zimą wymaga podjęcia specjalnych kroków. Wszystko dlatego, że nie wystarczy nawilżyć lub naoliwić skóry, żeby uchronić ją przed mrozem i niskimi temperaturami, a co za tym idzie - wysuszeniem. Okazuje się jednak, że istnieją naturalne sposoby na to, żeby odżywić i zabezpieczyć skórę w okresie jesienno-zimowym. A dokładnie jeden naturalny sposób, którym jest doskonale nam znany... olejek arganowy. To właśnie on sprawia, że skóra jest odżywiona, bezpieczna i jednocześnie... ujędrniona.

Zobacz także: Olejek złodziei pielęgnuje ciało i... wzmacnia odporność! Co to takiego i jak działa?

Olejek arganowy chroni skórę w okresie jesienno-zimowym i ją odżywia

Olejek arganowy został stworzony w Maroku. To właśnie ten afrykański kraj jest stolicą tego produktu, który ma zbawienny wpływ na naszą skórę.

Olejek arganowy chroni przed temperaturą, zarówno wysoką, do której był przeznaczony, jak i niską. Jeżeli zatem zastosujecie go w chłodne dni, wasza skóra będzie mniej podatna na zaczerwienienie i odmrożenia. 

Olejek arganowy ma działanie nawilżające i odżywcze. W dodatku może być stosowany przeciwzmarszczkowo i ma również działanie ujędrniające. 

Na rynku możemy dostać różne olejki arganowe. Najlepsze to te pochodzenia marokańskiego. Zazwyczaj cena tych lepszych waha się w granicach 40 zł za buteleczkę. Jest to jednak inwestycja na długo, bowiem wystarczy zaledwie kilka kropelek oleju arganowego dodanych do kremu, żeby uzyskać pożądane działanie.

Gdy zaczniecie stosować olej arganowy, bez wątpienia odstawicie inne kosmetyki! Wszystko dlatego, że ma on zbawienny wpływ na cerę, ale także na cellulit, wysuszone inne partie ciała, a nawet włosy.

Zobacz także: Masz uporczywe cienie pod oczami? Ten krem sobie z nimi poradzi! 

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.