Zamknij

Maseczka do twarzy z twarogu odżywi twoją zmęczoną cerę. Wykonasz ją z zaledwie dwóch składników

11.06.2021 09:40
Odżywcza maseczka do twarzy z twarogu. Wykonasz ją z zaledwie dwóch składników
fot. SHUTTERSTOCK

Twoja cera jest zmęczona i pozbawiona blasku? Jeśli chcesz odzyskać promienny wygląd skóry, koniecznie sięgnij po odżywczą maseczkę do twarzy z twarogu. Wykonasz ją sama w domu, a niezbędne składniki powinnaś znaleźć w swojej kuchni.

Domowe sposoby pielęgnacyjne to temat, który cieszy się ogromną popularnością. Nie ma się zresztą co dziwić. Takie metody są najczęściej bardzo skuteczne, proste do wykonania oraz tanie - zazwyczaj potrzeba jedynie kilku produktów, które większość z nas znajdzie w swojej kuchni. Poniżej zamieszczamy prosty przepis na odżywczą maseczkę do twarzy z twarogu.

Odżywcza maseczka do twarzy z twarogu

Szara, ziemista cera to zmora wielu z nas. Problem ten pojawia się przede wszystkim latem, kiedy nasza skóra twarzy szczególnie narażona jest na działanie wielu negatywnych czynników zewnętrznych niekorzystnie wpływających na jej wygląd. W takiej sytuacji warto wdrożyć odpowiednią pielęgnację, dzięki której nasza cera odzyska swój dawny blask.

Jednym ze sposobów na przywrócenie promiennego wyglądu jest stosowanie odżywczej maseczki do twarzy z twarogu i miodu. Produkty te, bogate w cenne właściwości, korzystnie wpływają na skórę. Wygładzają ją, nawilżają, a nawet redukują mniejsze zmarszczki.

Maseczka do twarzy z twarogu na zmęczoną cerę - prosty przepis

Do wykonania "mikstury" potrzebne nam będą jedynie dwa składniki - twaróg oraz miód. Poniżej zamieszczamy prosty przepis na odżywczą maseczkę do twarzy, którą wykonasz w dwie minuty.

  1. Do niewielkiej miseczki dodaj dwie łyżki świeżego twarogu i jedną łyżkę miodu płynnego.
  2. Dokładnie wymieszaj ze sobą składniki.
  3. Nałóż papkę na twarz na około 15-20 minut.
  4. Zmyj letnią wodą.

Na koniec, opcjonalnie, można wklepać w skórę twarzy ulubiony krem nawilżający. 

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów urodowych.

RadioZET.pl