Oceń
Oczar wirginijski naturalnie występuje w Ameryce Północnej, natomiast hodowany jest też w parkach czy ogrodach w wielu innych miejscach, np. Polsce. Jakie właściwości ma oczar wirginijski? Koniecznie musicie je poznać.
Zobacz także: Używasz płatków kosmetycznych? To błąd. Podpowiadamy, czym je zastąpić
Oczar wirginijski – właściwości i skład
Ze względu na swój cenny skład oczar wirginijski wykazuje się cennymi właściwościami. Działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie, antyseptycznie, oczyszczająca, odkażająco. Dodatkowo hamuje łojotok. A wszystko to dzięki takim składnikom jak:
- flawonoidy
- kwas galusowy – działanie antybakteryjne i przeciwzapalne
- kwas elagowy – ma zdolność zabijania komórek nowotworowych
- garbniki – właściwości przeciwutleniające
- saponiny – składnik leków wykrztuśnych
Oczar wirginijski – zastosowanie
Oczar wirginijski znajduje zastosowanie w leczeniu wielu chorób. M.in.:
- stanów zapalnych skóry (łuszczyca, egzema), ran
- owrzodzeń
- hemoroidów
- opuchlizny – powstałej w wyniku uderzenia, ale i ukąszenia owadów
- krwawienia dziąseł
- reumatycznego bólu stawów
- zapalenia krtani, migdałów, gardła, astmy, kaszlu
- oparzeń
- redukuje blizny
Oczar wirginijski – do pielęgnacji
Oczar wirginijski ma szereg właściwości, które wykorzystywane są także do pielęgnacji. Dodaje się go do wielu kosmetyków. Oczar ma działanie antybakteryjne, ściągające i uszczelniają naczynia włosowate, dlatego świetnie nadaje się do pielęgnacji cery naczynkowej. Ze względu na to, że hamuje wydzielanie łoju, doskonale sprawdza się w przypadku pielęgnacji cery tłustej. Ogranicza on także powstawanie nowych wyprysków i zmniejsza ilość już obecnych. Warto zatem włączyć go do pielęgnacji cery trądzikowej.
Wyciąg z oczaru wirginijskiego redukuje opuchliznę pod oczami i rozjaśnia cienie w kącikach oczu. Wystarczy przykładać do skóry waciki nasączone oczarem – wystarczy 5 minut takiej terapii, a powinna przynieść efekty.
Oczar wirginijski ma właściwości odmładzające skórę! Przyspiesza on jej regenerację, a do tego pobudza ziarninowanie.
Oczar wirginijski – jak stosować
Oczar wirginijski najczęściej spotykany jest w postaci kremu albo maści – wówczas stosuje się go na zmieniony fragment skóry. Oczar można także pić! Występuje on w postaci ziół – wystarczą dwie łyżki zioła zalane gorącą wodą. Przykrywamy i zaparzamy przez 10 minut. Później odstawiamy na pół godziny, a następnie odcedzamy.
Oczar wirginijski występuje w postaci kremów, żelów, a także sprayu. W zależności do formy produktu jego cena różni się. Najczęściej jednak jest to koszt ok. 20 zł. Oczar wirginijski jest wydajny i warto włączyć go do codziennej pielęgnacji. Właściwości prozdrowotne i wspomaganie leczenia wielu chorób sprawiają, że oczar wirginijski powinien znaleźć się w każdym domu.
Zobacz, jak zrobić detoks skóry głowy:
Autor: Paulina Ermel
Oceń artykuł