Zamknij

Przez tydzień nie myła włosów. Efekt eksperymentu ją zaskoczył

26.11.2021 09:42
Nie myła włosów przez tydzień. Efekt eksperymentu ją zaskoczył
fot. SHUTTERSTOCK

Obecnie na TikToku panuje moda na detoksykację włosów i skóry głowy. Pewna dziennikarka, zainspirowana nowym wyzwaniem, postanowiła przeprowadzić eksperyment, w ramach którego przez 7 dni nie myła kosmyków. Efekt przerósł jej najśmielsze oczekiwania. 

Ostatnio na TikToku zrobiło się głośno na temat detoksykacji skóry głowy i włosów. Zabieg ten polega na rezygnacji z mycia pasm oraz z używania jakichkolwiek produktów do kosmyków przez 7 dni. Po tym czasie należy potraktować włosy specjalnym szamponem oczyszczającym, aby usunąć wszelkie zabrudzenia.

Zobacz także:  Nie wylewaj wody po ziemniakach. Ten naturalny kosmetyk zregeneruje twoje włosy i odmłodzi skórę

Wyzwanie to podjęło wielu influencerów z branży beauty. Na taki eksperyment zdecydowała się również Renee Rodriguez, dziennikarka portalu internetowego popsugar.co.uk. Takich efektów się nie spodziewała!

Warto także w tym miejscu wspomnieć, że jakiś czas temu pisaliśmy o tiktokerce @emma_sky, która poszła o krok dalej i nie myła włosów przez 100 dni.

Nie myła włosów przez tydzień. Jakie efekty zauważyła?

Renee Rodriguez nigdy wcześniej nie używała szamponu oczyszczającego, więc była to dla niej zupełna nowość. W związku z tym zrobiła rozeznanie i przeczytała kilka recenzji o tego typu produktach. Finalnie zdecydowała się na zakup specyfiku o nazwie Oblivion Clarifying Shampoo marki R+Co. Od razu uprzedzamy, że kosmetyk ten nie jest dostępny w Polsce. Drogerie jednak oferują szeroki wybór szamponów oczyszczających, więc osoby, które będą chciały podjąć takie wyzwanie, bez problemu znajdą pożądany produkt.

Dziennikarka zdradziła, że choć i tak dość rzadko myje włosy (zazwyczaj co cztery lub pięć dni), to perspektywa nieużywania żadnych produktów do kosmyków, w tym suchego szamponu, trochę ją przerażała. Mimo to podjęła się eksperymentu.

Zobacz także:  Jak cofnąć siwienie włosów? Naukowcy znaleźli prosty sposób

Rodriguez zazwyczaj myje włosy w niedziele wieczorem, a potem śpi na jedwabnej poduszce, dzięki czemu następnego dnia jej fryzura wygląda świeżo. Tak zrobiła i tym razem. Dziennikarka zdradziła, że przez pierwsze trzy dni eksperymentu jej włosy wyglądały bardzo ładnie. Problemy zaczęły się dziać mniej więcej w połowie wyzwania. W czwartym dniu pasma były po prostu tłuste.

Przez tydzień nie myła włosów. Efekt eksperymentu ją zaskoczył

Szóstego dnia - jak opisuje dziennikarka - zapomniała już, jak to jest mieć czyste włosy i zaczęła zastanawiać się, czy jeszcze kiedykolwiek będą tak lśniące i gładkie jak przed rozpoczęciem eksperymentu. Gdy przyszedł koniec wyzwania, poczuła ulgę. Dodatkowo była podekscytowana perspektywą użycia szamponu oczyszczającego, z którym wcześniej nie miała do czynienia. 

Zobacz także:  Codziennie przez miesiąc piła prawie 4 litry wody. Jakie efekty zauważyła?

Renee Rodriguez nałożyła produkt na głowę, a następnie dokładnie rozprowadziła go na skórze. Włosy umyła dwa razy. Dziennikarka przyznała, że po spłukaniu pasm wodą miała dziwne odczucia. Zaczęła zastanawiać się, czy to przez to, że po raz pierwszy oczyściła kosmyki, czy też specyfik po prostu na nią nie zadziałał. Rodriguez zrezygnowała z nakładania odżywki, wyszła spod prysznica i zaczęła układać włosy.

Po ich wysuszeniu była wniebowzięta. Kosmyki były lśniące, sprężyste, miękkie i niesamowicie przyjemne w dotyku. Wydawały się być piękniejsze i świeższe niż kiedykolwiek wcześniej. Dziennikarka zauważyła tylko, że końcówki są trochę bardziej suche, ale prawdopodobnie było to spowodowane pominięciem odżywki. 

Renee Rodriguez przyznała, że efekty eksperymentu były tak imponujące, że co jakiś czas zamierza powtarzać detoksykację skóry głowy i włosów.

Zobacz także:  Przestała pić napoje gazowane i zamieniła je na napój z kurkumą. Jakie efekty zauważyła?

RadioZET.pl/popsugar.co.uk