Zamknij

Ten aktor ma najprzystojniejszą twarz. Została uznana za ideał męskości

01.08.2022 12:03
Najprzystojniejszy mężczyzna na świecie. Ten aktor ma idealną twarz
fot. Shutterstock

Ten znany aktor ma perfekcyjną twarz według kanonu opracowanego przez starożytnych Greków. Kobiety z całego świata szaleją na punkcie tego przystojniaka.

O gustach się nie dyskutuje - każdy ma swoje upodobania co do wyglądu ludzi. Jednym kobietom będzie się podobał Brad Pitt, innym Leonardo DiCaprio, a znajdą się też takie panie, które będą wzdychać do Ryana Goslinga. Żaden z tych mężczyzn nie jest jednak idealny - przynajmniej na podstawie opracowanego przez starożytnych Greków kanonu. Kto według niego ma najprzystojniejszą twarz? To również znany aktor, do którego wzdychają miliony kobiet na całym świecie.

Zobacz także: 5 rzeczy, które sprawiają, że każdy mężczyzna jest seksowny

Najprzystojniejszy mężczyzna na świecie. Ten aktor ma idealną twarz

Portal tccandler.com co roku przygotowuje zestawienie 100 najpiękniejszych twarzy świata - zarówno wśród kobiet, jak i spośród mężczyzn. Właśnie dzięki temu możemy dowiedzieć się, kto jest najprzystojniejszym facetem na świecie.

Okazuje się, że perfekcyjne rysy twarzy ma... Robert Pattinson. Ten znany aktor jeszcze niedawno był bożyszczem nastolatek. Z roku na rok jest jednak coraz przystojniejszy i wzdychają do niego już też nieco starsze panie. 

Robert Pattinson ma perfekcyjną twarz według starożytnego kanonu piękna. Chodzi o tzw. golden ratio, czyli boską proporcję. Określając ją, bierze się pod uwagę poszczególne elementy buzi: oczy, nos, podbródek, a także szczękę i cały kształt twarzy. Rysy aktora aż w 92 procentach odpowiadają ideałowi.

Robert Pattinson okazał się oczywistym zwycięzcą, gdy wszystkie elementy jego twarzy zostały zmierzone pod kątem fizycznej perfekcji - powiedział dr Julian De Silva z Centre For Advanced Facial Cosmetic and Plastic Surgery, czyli instytucji odpowiedzialnej za to badanie. 

A gdzie podziało się 7%, które sprawiłoby, że aktor prezentowałby się jak grecki bożek? 

Zobacz także: Zostali okrzyknięci najprzystojniejszymi bliźniakami na świecie. Poznajcie Ethana i Graysona

Robert Pattinson ma najprzystojniejszą twarz na świecie

Okazuje się, że Robertowi Pattinsonowi do ideału brakuje... ładniejszych ust. Choć wargi aktora są niczego sobie, odbiegają od greckiego kanonu.

Jedyną kategorią, w której zanotował wynik poniżej średniej, były usta, które są nieco cienkie i płaskie - dodał dr Silva. 

A wy jesteście fankami Roberta? Wolicie go w wydaniu Edwarda ze "Zmerzchu", Cedrika z "Harry'ego Pottera", a może właśnie dziś podoba wam się najbardziej? 

Zobacz także: Tych panów doskonale znacie. A czy wiecie, jak wyglądają ich partnerki?

Gwiazdorzy, którzy są coraz przystojniejsi wraz z wiekiem. Pięknie się starzeją
10 Zobacz galerię
fot. Rex Features/East News

Źródło: tccandler.com