Zamknij

Oto najpiękniejsze włosy na świecie. Trudno uwierzyć, że ta kobieta walczyła kiedyś z łysieniem

08.04.2021 09:14
Najpiękniejsze włosy na świecie. Trudno uwierzyć, że ta kobieta walczyła kiedyś z łysieniem [FOTO]
fot. SHUTTERSTOCK

Anastasia Sidorova - zdaniem internautów - ma najpiękniejsze włosy na świecie. Imponująca jest zarówno ich długość, jak i doskonała kondycja rudych kosmyków. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze kilka lat temu kobieta miała poważny problem i cierpiała na łysienie.

Anastasia Sidorova przez internautów okrzyknięta została posiadaczką najpiękniejszych włosów na świecie. Wielu nazywa ją rosyjską Roszpunką. Nie ma się zresztą co dziwić. Kobieta może pochwalić się nie tylko długimi, ale i lśniącymi, zdrowo wyglądającymi kosmykami. Trzeba przyznać, że jej fryzura robi niemałe wrażenie.

Kim jest Anastasia Sidorova?

Anastasia Sidorova ma 27 lat i pochodzi z Rosji. Choć teraz może pochwalić się pięknymi, długimi włosami, to jednak nie zawsze tak było. Kilka lat temu kobieta miała bardzo poważny problem. Gdy była jeszcze nastolatką, wykryto u niej łysienie plackowate. To choroba skórna, która może dotykać kobiety i mężczyzn w każdym wieku, zazwyczaj jednak pojawia się u osób poniżej 30. roku życia. Objawia się utratą włosów, a na skórze tworzą się wyłysiałe placki. 

Mimo choroby Anastasia Sidorova nie poddawała się i walczyła o piękne włosy. Pomogła jej wizyta u trychologa, czyli osoby, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem dolegliwości związanych z ludzkimi włosami i skórą głowy. To właśnie dzięki jej poradom Rosjanka powstrzymała wypadanie kosmyków i teraz może pochwalić się rewelacyjną fryzurą.

To doświadczenie sprawiło, że Sidorova zainteresowało się tą tematyką i została trychologiem.

Anastasia Sidorova z najpiękniejszymi włosami na świecie

Konto Rosjanki na Instagramie obserwuje ponad 540 tys. osób, co jest nie lada wynikiem. Na jej profilu można znaleźć wiele porad dotyczących tego, jak utrzymać włosy w odpowiedniej kondycji.

Rudowłosa Roszpunka zdradziła na przykład, że do mycia głowy używa szamponów z siarczanami i stosuje odżywki z kreatyną. Ponadto regularnie suplementuje witaminę D oraz kwasy omega-3. Kobieta ogranicza również używanie suszarki i stosuje ją dopiero wtedy, gdy włosy są już przynajmniej w połowie suche.

Trzeba przyznać, że ruda fryzura Rosjanki robi ogromne wrażenie. Naprawdę trudno uwierzyć, że jeszcze kilka lat temu cierpiała na łysienie.

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów urodowych.

RadioZET.pl/Onet.pl