Zamknij

Masz wiecznie elektryzujące się włosy? Wystarczy jeden prosty trik, żeby sobie z tym poradzić

22.03.2021 10:39

Elektryzujące się włosy to prawdziwa zmora wielu kobiet. Na szczęście istnieją sposoby, które zapobiegają tego typu sytuacjom. Okazuje się, że najlepszą metodą, która pomoże pozbyć się tego uporczywego problemu, jest... suszenie głowy bawełnianą koszulką.

Najlepszy sposób na elektryzujące się włosy. Wystarczy jeden prosty trik
fot. SHUTTERSTOCK

Triki pielęgnacyjne to temat, który stale cieszy się niesłabnącą popularnością. Nic dziwnego, zazwyczaj polecane metody są bardzo proste do wykonania, tanie i - co najważniejsze - niezwykle skuteczne. W tym artykule znajdziecie najlepszy sposób na elektryzujące się włosy.

Sposób na elektryzujące się włosy

Na początku warto dowiedzieć się, dlaczego właściwie włosy się elektryzują. Są naładowane dodatnio i jak wiele innych rzeczy podlegają zjawiskom fizycznym. Przyciągają unoszące się w powietrzu jony dodatnie, co w konsekwencji powoduje właśnie ich elektryzowanie się.

Z tym problemem zmagają się przede wszystkim osoby, które mają suche i zniszczone włosy. Są one o wiele bardziej podatne na naładowania. Zasada zatem jest prosta - im więcej nawilżenia, tym mniejszy problem z elektryzowaniem.

Jak czytamy na blogu Jakonatorobi.pl, w ujarzmieniu niesfornych włosów może pomóc suszenie głowy bawełnianą koszulką. Autorka wpisu patent ten poleca przede wszystkim posiadaczkom suchych, łamliwych oraz kręconych kosmyków.

Suszenie włosów bawełnianą koszulką - dlaczego warto to robić?

Chociaż suszenie włosów bawełnianą koszulką jest coraz popularniejsze, to nadal jeszcze wiele osób nie słyszało o tej metodzie. Mokre włosy są bardzo narażone na uszkodzenia.

Twardy ręcznik, którym zazwyczaj suszymy głowę, posiada chropowatą strukturę, co w konsekwencji prowadzi do niszczenia naszych kosmyków. Ponadto sprzyja plątaniu, przez co robią się trudne do rozczesania kołtuny. Co więcej, tarcie włosów ręcznikiem powoduje, że stają się one suche i szorstkie.

Bawełniana koszulka, w przeciwieństwie do ręcznika, posiada gładką strukturę, przez co nie niszczy włosów. Ponadto nie wysusza, powoduje, że mniej się puszą i elektryzują. 

loader

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów urodowych.

RadioZET.pl/Jakonatorobi.pl/