Zamknij

Ta kobieta ma najdłuższe włosy na świecie. Nosi je w chuście, bo ważą prawie 20 kg

02.04.2021 10:50
Dziewczyna, która ma najdłuższe włosy na świecie
fot. Shutterstock

Długie włosy zawsze są piękne. Ta kobieta doskonale o tym wie i swój atut postanowiła przekuć w sukces. Właśnie dzięki fryzurze pobiła rekord Guinnessa.

Księga Rekordów Guinnessa pełna jest ciekawych, czasami nawet nietypowych osiągnięć. Mogą one dotyczyć wynalazków, umiejętności, ale również urody. Asha Mandela wykorzystała do tego swoje włosy. Kobieta przez wiele lat zapuszczała kosmyki. Następnie postanowiła zapleść na nich dredy. I właśnie dzięki temu jej nazwisko zostało wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa. Asha widnieje w niej jako posiadaczka najdłuższych dredów na świecie. Naszym zdaniem zasłużyła na to miano również pod względem najbardziej okazałych kosmyków. Jesteśmy pod wrażeniem, że jest w stanie nosić je każdego dnia.

Zobacz także: Internauci uznali ją za ideał kobiecości. Ma wysportowaną sylwetkę i seksowne krągłości

Najdłuższe dredy na świecie. Fryzura tej kobiety waży prawie 20 kg

Asha Mandela została okrzyknięta "dredlokową Roszpunką". Tak też nazywa się jej konto na Instagramie.

Kobieta przez wiele lat zapuszczała swoje pasma. Dziś wynoszą one aż 30 metrów i ważą prawie 20 kg. Nic więc dziwnego, że Asha nosi je w chuście, żeby nieco odciążyć głowę i kręgosłup. 

Niestety Asha nie mogła osiągnąć rekordu w kategorii najdłuższych włosów, ponieważ ma dredy. Przez to jury nie potrafiło ocenić, czy jej kosmyki są w stu procentach naturalne. 

Okrzyknięto ją jednak posiadaczką najdłuższych dredów, ponieważ właśnie pod takim hasłem można ją znaleźć w Księdze Rekordów Guinnessa. Sami zobaczcie, jak prezentuje się jej zjawiskowa fryzura.

Zobacz także: Ten dodatek do włosów z 2000 roku znów będzie hitem. Będziemy go nosić wiosną

Najdłuższe włosy na świecie - kto ma?

Kto zatem widnieje w księdze jako dumna posiadaczka najdłuższych włosów na świecie? Od lat jest nią Xie Qiuping. 

Chinka zaczęła zapuszczać włosy, gdy miała zaledwie 13 lat. Jej kosmyki mają ponad 6 metrów. 

Zobacz także: Big chops to modna fryzura na wiosnę 2021. Jest idealna dla fanek krótkich włosów

2021 rok będzie sprzyjał odważnym metamorfozom. Oto TOP 10 inspiracji na najmodniejsze fryzury idealne dla każdej długości włosów.