Zamknij

Myj zęby bez użycia pasty. Skuteczniej niż dotychczas

Sylwia Bagińska
01.04.2016 08:53
Misoka
fot. materiały prasowe

Nanotechnologia znalazła zastosowanie w stomatologii i zdobywa coraz więcej fanów. Zobaczcie, jak to działa. 

Rynek past do mycia zębów w ostatnich latach bardzo się zmienił. Przybywa osób, które rezygnują z używania produktów zawierających fluor i cukier. W takiej sytuacji firmom nie pozostało nic innego, niż rozpoczęcie prac nad nowymi zestawami składników. Jednak niebawem ich starania mogą pójść na marne.

Japończyk Kosho Ueshima i marka Yumeshokunin stworzyli Misokę, szczoteczkę do mycia zębów, która nie musi być używana w zestawie z pastą. Jej sekret tkwi w zastosowanej nanotechnologii i specjalnym tworzywie, którego dokładny skład pozostaje tajemnicą. 

Pomysłodawca oryginalnej szczoteczki do zębów przekonuje, że jego produkt zapewnia skuteczniejsze czyszczenie szkliwa niż inne, znane nam sposoby. Włosie Misoki jest nie tylko bardzo cienkie, ale również jest pokryte jonami. Połączenie wszystkich nietypowych, jak na szczoteczkę, cech, daje w rezultacie produkt, który nie tylko myje zęby, ale również usuwa przebarwienia i tworzy ochronną powłokę

Misoka kosztuje około 45 złotych. Ze względu na bardzo kruche włosie, musi być wymieniana co miesiąc. Projektant zwraca uwagę, że jej stosunkowo wysoka cena wypada atrakcyjniej, jak weźmiemy pod uwagę koszt zwykłej szczoteczki do zębów w zestawie z pastą do zębów.

Misoka
fot. materiały prasowe