Zamknij

Ten błąd podczas mycia włosów popełnia większość z nas. Może wyrządzić krzywdę naszej skórze

27.07.2022 13:42

Mycie włosów to prozaiczna czynność, ale nie tak łatwo robić to poprawnie. Większość ludzi popełnia błąd, który niekorzystnie wpływa na ich skórę. Sprawdź, o co chodzi.

Mycie włosów może mieć wpływ na naszą skórę. Wszystko zależy od tego, jak to robimy
fot. Shutterstock

Każdemu wydaje się, że dobrze wie, jak powinien myć włosy. Jest to bowiem czynność, którą robimy codziennie. W dodatku nie wymaga specjalnych umiejętności. A jednak! Większość z nas nie robi tego poprawnie. Okazuje się, że przez pewien błąd możemy negatywnie wpłynąć na stan naszego ciała, a przede wszystkim skóry pleców. Zobacz, jak przyczynia się do tego mycie włosów. 

Zobacz także: Jak często Polki myją włosy? Odpowiedź was zaskoczy

Mycie włosów może mieć wpływ na naszą skórę. Wszystko zależy od tego, jak to robimy

Wydawało ci się, że poprawnie myjesz włosy? Możesz być w dużym błędzie.

Włosy myjemy po to, żeby fryzura wyglądała dobrze, ale też - a nawet przede wszystkim - po to, żeby pozbyć się brudu oraz zarazków ze skóry głowy i z kosmyków. Właśnie w tym celu używamy szamponu, który następnie spłukujemy wraz z zanieczyszczeniami. 

Wyobraź sobie, że wszystkie te zarazki spływają z twojej fryzury wprost na plecy. Oczywiście zmywasz je potem z ciała, ale w czasie, gdy mają kontakt ze skórą, mogą błyskawicznie pogorszyć jej stan.

Jak podaje portal glamourmagazine.co.uk, gdy zarazki przenikną do naszej skóry, wówczas ryzykujemy, że pojawi się na niej trądzik. Może to dotyczyć każdego fragmentu ciała, na którym znajdzie się szampon - nawet pośladków. 

Zobacz także: To najczęstszy błąd popełniany przy myciu włosów. Przez niego pasma szybciej się przetłuszczają

Jak poprawnie myć włosy?

Jeżeli zatem zastanawiasz się, jak inaczej myć włosy, odpowiedź jest prosta - przechylaj głowę na bok i staraj się płukać pasma tak, żeby szampon nie miał kontaktu ze skórą. Warto też pamiętać o sposobach mycia kosmyków po to, żeby utrzymać je w jak najlepszym stanie. 

Pamiętaj, żeby woda, której używasz, miała letnią temperaturę - gorąca może spalić i osłabić pasma. Warto też wypróbować popularną metodę OMO. Polega ona na tym, żeby najpierw nałożyć na włosy odżywkę i to właśnie tym produktem wyczyścić kosmyki. Następnie normalnie myjemy je szamponem i na końcu ponownie nakładamy odżywkę. 

Zobacz także: Chcesz przyspieszyć porost włosów? Wypróbuj ten trik pod prysznicem

loader
Te gwiazdy mają siwe włosy. Takie fryzury dodają im uroku [ZDJĘCIA]
10 Zobacz galerię
fot. Rex Features/East News

Źródło: glamourmagazine.co.uk