Zamknij

Czym jest mikrodermabrazja diamentowa? To zabieg nie dla każdego

Paulina Ermel
03.04.2018
Aktualizacja: 20.01.2020 16:38
Kobieta podczas zabiegu mikrodermabrazji
fot. Shutterstock

Mikrodermabrazja diamentowa jest skuteczną metodą usuwania zmarszczek, przebarwień i zaskórników.

Mikrodermabrazja diamentowa to zabieg polegający na złuszczaniu naskórka za pomocą narzędzia, którego głowica pokryta jest syntetycznymi lub naturalnymi diamentami. Głównie dotyczy on skóry twarzy, ale można poddać mu także skórę pleców lub pośladków.

Mikrodermabrazja diamentowa redukuje blizny, przebarwienia skóry i wygładza zmarszczki mimiczne. Do tego pobudza skórę do wzmożonej produkcji nowych komórek naskórka.

Zobacz także: Tak z wiekiem zmienia się skóra. Po których urodzinach pojawiają się zmarszczki w określonych miejscach?

Jak wygląda zabieg mikrodermabrazji diamentowej

Zabieg taki najczęściej wykonuje się w profesjonalnym salonie kosmetycznym lub gabinecie medycyny estetycznej. Trwa on ok. 30 minut i może być powtarzany nawet co 2 tygodnie. Aby dokładnie oczyścić skórę potrzeba od 2 do 10 zabiegów.

Najpierw skóra zostaje dokładnie oczyszczona. Później kosmetyczka kawałek po kawałku za pomocą diamentowej głowicy złuszcza naskórek. Zabieg może lekko podrażnić skórę, dlatego potrzebuje ona kilku dni na regenerację. Po takiej sesji jest ona bardziej wrażliwa na czynniki środowiska zewnętrznego – warto więc posmarować ją kremem z filtrami UV – ukoi on skutki zabiegu, a do tego ochroni skórę przed promieniami słońca.

Mikrodermabrazja diamentowa – cena

Cena mikrodermabrazji diamentowej zależy od powierzchni skóry, jaką chcemy oczyścić, a także od ilości zabiegów. Waha się ona od 150 do nawet 700 złotych. Nie ma jednak skuteczniejszego sposobu na oczyszczenie skóry.

Wskazania i przeciwwskazania do mikrodermabrazji diamentowej

Mikrodermabrazja diamentowa doskonale radzi sobie ze zmarszczkami i rozstępami. Dlatego osoby, które zmagają się z tego rodzaju niedoskonałościami powinny wypróbować tę metodę. Jeżeli borykamy się z problemem przebarwień, nie ma skuteczniejszego sposobu na rozjaśnienie ich, a nawet wyeliminowanie.

Nie poleca się zabiegu osobom, które chorują np. na trądzik różowaty. Jeżeli chcą skorzystać z tej metody, najpierw powinny skonsultować się z dermatologiem. Zabiegu nie powinno wykonywać się także u osób, które mają wirusową bądź bakteryjną przejściową chorobę skóry. W takich sytuacjach warto poczekać aż zostanie ona wyleczona. Jeżeli skóra jest pokaleczona, również należy poczekać. Zabiegowi nie mogą poddawać się kobiety w ciąży.

Mikrodermabrazja diamentowa to tylko jeden z rodzajów mikrodermabrazji. Można skorzystać także z mikrodermabrazji korundowej czy tlenowej. Różnią się one materiałem, za pomocą którego ścierany jest naskórek.

Zagłosuj

Korzystałaś kiedyś z mikrodermabrazji?

Liczba głosów:

Autor: Paulina Ermel